ایرنا/ رژیم صهیونیستی پس از برداشتن چندین گام برای نزدیک شدن به سودان در راستای عادی سازی روابط با کشورهای عربی این بار یک تیم پزشکی به خارطوم اعزام کرده است.

به گزارش شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی، هواپیمای کوچکی حامل یک تیم پزشکی برای درمان یک دیپلمات سودانی که در پشت پرده ایجاد روابط پنهانی بین دو طرف نقش داشته بود، در سودان به زمین نشست.
بر اساس این گزارش، «نجوا قدح‌الدم» مشاور ارشد «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای انتقالی روز چهارشنبه گذشته حدود ۲۴ ساعت پس از ورود تیم پزشکی رژیم صهیونیستی بر اثر اختلالات پیش آمده ناشی از بیماری کووید-۱۹ جان باخت.
هواپیمای صهیونیست‌ها قصد بازگرداندن این دیپلمات سودانی به فلسطین اشغالی را داشت اما عملیات مخفی تل آویو با شکست مواجه می‌شود.
براساس این گزارش، درحالی که اسرائیل و سودان روابط دیپلماتیک با یکدیگر ندارند قدح‌الدم روابط مخفیانه بین دو طرف را مدیریت می‌کرده است.
رژیم صهیونیستی قصد داشت تا این پرواز بین تل آویو و خارطوم به صورت مخفیانه باقی بماند اما تارنماهای ردیابی پروازهای بین المللی رد پرواز صهیونیست‌ها که به ادعای آنها حامل تجهیزات و دارو نیز بود، را زدند.
«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیش از اعزام این تیم پزشکی به سودان در صفحه توئیتر خود نوشت که با البرهان به صورت تلفنی گفتگو کرده و عید فطر را به وی تبریک گفته است.
فوریه گذشته (بهمن ۹۸) نتانیاهو در سفری مخفیانه به اوگاندا با البرهان در مورد عادی سازی روابط با سودان گفتگو کرده بود که با اعتراض برخی مقامات دولت سودان و اعتراضات گسترده مردم این کشور همراه شد.