فارس/ مرکز اطلاع‌رسانی «شعبه الاعلام الحربی» در لیبی خبر داد که سرکرده گروه تروریستی سوری موسوم به «فرقه السلطان مراد» در لیبی کشته شده است.

مرکز اطلاع رسانی «شعبه الاعلام الحربی» در لیبی، امروز (شنبه)، خبر داد که «مراد ابو حمود العزیزی» سرکرده گروه تروریستی سوری «فرقه السلطان مراد» در درگیری‌های لیبی کشته شده است.
این مرکز اطلاع‌ رسانی در بیانیه‌ای کوتاه خبر داد که ابو حمود العزیزی در محور «جاده فرودگاه» در پایتخت لیبی کشته شده است.
پیشتر، مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» در گزارش کرده بود که ترکیه ۵۰۰ شبه‌نظامی را از سوریه به لیبی اعزام کرده است؛ که تروریست‌های گروه یادشده نیز بخشی از این افراد بودند.
دیدبان پیشتر در خصوص درگیری‌ها لیبی گزارش داده بود که شبه‌نظامیان اعزام شده در قالب گردان‌های «المعتصم»، فرقة السلطان مراد و تیپ «صقور الشمال»، «الحمزات» و «سلیمان شاه» در چندین محور از جمله منطقه «صلاح‌الدین» در جنوب طرابلس پایتخت لیبی، منطقه «الرمله» در نزدیکی فرودگاه طرابلس، شهر «مصراته» و چند نقطه دیگر در حال درگیری با عناصر وابسته به «خلیفه حفتر» فرمانده گروه موسوم به «ارتش ملی لیبی» هستند.
کشور لیبی از زمان سرنگونی حکومت «معمر قذافی» رهبر سابق این کشور در سال ۲۰۱۱ ، تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت «وفاق ملی» به ریاست «فایز السراج» در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه‌نظامیان ارتش ملی لیبی را حمایت می‌کند.
حفتر با حمایت مصر، امارات و عربستان (و همچنین روسیه و چند کشور غربی) از اواخر فروردین ۱۳۹۸ با هدف اشغال پایتخت، عملیات نظامی علیه طرابلس را آغاز کرد اما با مقاومت شدید نیروهای دولت السراج و شبه‌نظامیان متحد با آن مواجه شده و تا به امروز موفق نشده است به داخل شهر نفوذ کند. نیروهای دولت السراج نیز از حمایت ترکیه، قطر و ایتالیا برخوردارند.