تسنیم/ کره شمالی اعلام کرد به زودی دفتر ارتباط با کره جنوبی را تعطیل می‌کند.

به نقل از رادیو بین المللی چین، همزمان با بالا گرفتن تنش ها میان دو کره، واحد جبهه متحد کره شمالی روز شنبه در بیانیه ای از تعطیلی قریب الوقوع دفتر ارتباطی دو کره در مجتمع مرزی "کایه سونگ" خبر داد.

این بیانیه پس از آن منتشر می شود که "کیم یو جونگ" خواهر رهبر کره شمالی تهدید کرد اگر کره جنوبی به انتشار و توزیع اوراق و بیانیه ها علیه این کشور ادامه دهد، پیونگ یانگ از توافقنامه نظامی دوجانبه خارج خواهد شد و این دفتر را تعطیل خواهد کرد.

در بیانیه تاکید شده است که کره شمالی مسلما از این دفتر ارتباطی خارج خواهد شد و پیرو آن تدابیر دیگری برای مقابله با شرایط شکل گرفته اتخاذ خواهد کرد.

بنا به این بیانیه که خبرگزاری کره شمالی روز شنبه منتشر کرده است تا زمانی که این «چرخه شیطانی رویارویی» وجود دارد عزم کره شمالی برای چنین اقداماتی راسخ است و خواهر رهبر کره شمالی برای اقدامات ذی ربط فرمان داده است.

کره جنوبی چند روز قبل اعلام کرد که به زودی با کسب مجوز از پارلمان، «تبلیغات مرزی ضد کره شمالی» را متوقف خواهد کرد اما به گزارش خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی، بیانیه امروز نشان دهنده افزایش فشارهای پیونگ یانگ بر سئول برای اقدامات فوری است.