مهر/ نمایندگان پارلمان آلمان از تصمیم اخیر «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا به شدت انتقاد کردند و این تصمیم گیری را نشان دهنده یکجانبه گرایی ترامپ دانستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نمایندگان هم حزبی «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان در پارلمان این کشور از تصمیم اخیر «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا به شدت انتقاد کردند.

در این ارتباط نمایندگان پارلمان آلمان از تصمیم اخیر ترامپ برای کاهش نیروهای نظامی در آلمان به این دلیل که مقامات این کشور را در جریان این تصمیم قرار نداده، انتقاد کرده‌اند.

نمایندگان پارلمان آلمان در این ارتباط گفته اند: تصمیم اخیر ترامپ بار دیگر نشان دهنده نادیده گرفتن یک وظیفه اولیه است و آن مشارکت دادن شرکای راهبردی در فرایند تصمیم گیری‌هاست.

این واکنش منفی نمایندگان پارلمان آلمان پس از آن اعلام می‌شود که به تازگی برخی منابع آمریکایی به نقل از ترامپ اعلام کرده‌اند که او در نظر دارد تا نیروهای نظامی آمریکا را در آلمان از ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر به ۲۵ هزار نفر کاهش دهد.

همچنین برخی دیگر از نمایندگان پارلمان آلمان با انتقاد از تصمیم اخیر ترامپ گفته‌اند که این تصمیم بیش از آنکه فنی و کارشناسی شده باشد، بیشتر متکی بر انگیزه‌های سیاسی است.

کاهش نیروهای نظامی آمریکا در آلمان که حال مشخص شده تصمیمی یکجانبه از سوی واشنگتن و بدون هماهنگی با مقامات آلمانی است، بیش از هر چیز شکاف و اختلافات میان دو سوی آتلانتیک را نشان می‌دهد که بویژه در دوره ترامپ این اختلافات گسترش یافته است.