فارس/ وزیر خارجه کوبا تحریم‌هایی که دولت آمریکا قصد دارد علیه سوریه اعمال کند را به شدت محکوم کرد.


به گزارش خبرگزاری «پرنسا لاتینا» «برونو رودریگز پارلیا» وزیر خارجه کوبا در توییتی تحریم‌های آمریکا علیه سوریه را به شدت محکوم کرد. این دیپلمات ارشد کوبا در توییت خود نوشت که تحریم‌های ایالات متحده علیه سوریه نقض جدی و آشکار منشور سازمان ملل، حقوق بین الملل و حقوق مردم سوریه است.

رودریگز همچین در توییت خود نوشت که سیاست خصمانه آمریکا علیه سوریه بر روند بازسازی این کشور پس از 9 سال جنگ داخلی و در بحبوحه مقابله با شیوع ویروس کرونا اثر می‌گذارد.

به موجب قانون سزار قرار است یک فشار حداکثری علیه سوریه از سوی آمریکا راه اندازی شود و تحریم‌ها علیه رئیس جمهور سوریه و افراد و شرکت‌های خارجی که با دولت این کشور داد و ستد می‌کنند اعمال ‌شود.

سفیر سوریه در لبنان در روزهای گذشته با اشاره به ایستادگی چندین ساله این کشور در برابر آمریکا، تأکید کرد که دمشق با همکاری کشورهای دوست و همپیمان از توطئه قانون جدید آمریکایی موسوم به سزار عبور خواهند کرد.

سفیر دمشق در بیروت گفت که سوریه، سالهای طولانی ایستادگی کرده، ولی چانه‌زنی نکرده و در پی چانه‌زنی یا امتیازدهی نیست، ولی باید نسبت به دشمن و سلاح آن، هوشیار بود و برای مقابله با آن، با دوستان دور و نزدیک، وارد هماهنگی و همکاری شد.