ایسنا/ برادر جورج فلوید، سیاه‌پوست غیر مسلح ۴۶ ساله‌ای که در زمان بازداشت پلیس آمریکا در مینیاپولیس جان داد، چهارشنبه (۱۰ ژوئن) مقابل کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا شهادت می‌دهد.

منابع مطلع با تایید این خبر به پایگاه خبری هیل گفتند، با توجه به اینکه مجلس نمایندگان آمریکا با شیوع کرونا دست به اصلاحاتی زده و اکنون امکان برگزاری جلسات مجازی فراهم است، مشخص نیست که آیا فیلونیز فلوید، برادر جورج فلوید شخصا در جلسه حاضر می‌شود یا قرار است جلسه به صورت مجازی برگزار شود.
این جلسه در شرایطی برگزار می‌شود که دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارند دوشنبه اصلاحاتی را در قوانین پلیس ارائه دهند که دکترین به اصطلاح "مصونیت صلاحیتی" را ملغی می‌کند.
دو برادر فلوید به نام‌های فیلونیز و ترنس، از زمان آغاز اعتراضات به مرگ فلوید و دیگر موارد مرتبط با خشونت پلیس که در ده‌ها شهر آمریکا رخ داده است، بارها درباره عدالت نژادی صحبت کرده‌اند. فیلونیز فلوید به تازگی گفت‌وگویی با دونالد ترامپ داشت که از آن ابراز نارضایتی کرد و گفت: اصلا نمی‌گذاشت من صحبتی کنم.
در جریان اعتراضات اخیر در مینیاپولیس هم، ترنس فلوید در سخنانی احساسی از معترضان خواست تا از تخریب اموال عمومی خودداری کرده و به یاد داشته باشند که آن‌ها حق رایی دارند که می‌توانند از آن در انتخابات استفاده کنند.شنبه در کارولینای شمالی که زادگاه فلوید بود، مردم پیش از یک مراسم یادبود به او ادای احترام کردند. در ریفورد کارولینای شمالی صدها تن با گذاشتن گل در کنار تابوت فلوید در یک کلیسا در نزدیکی محل تولدش به او ادای احترام کردند. بعد از آن مراسمی خصوصی با حضور اعضای خانواده‌اش در کلیسا برگزار شد. روی کوپر، فرماندار این ایالت دستور داد پرچم‌ها به احترام فلوید روز شنبه به حالت نیمه برافراشته درآیند.
هوبرت پترکین، کلانتر هوک کانتی در کارولینای شمالی در این مراسم از ماموران اجرای قانون در سراسر ایالات متحده خواست تا به یاد داشته باشند که "ما بخشی از این مشکل هستیم." او گفت: ما به عنوان افسران قانون اجازه قلدری، هل دادن مردم و کشتن آن‌ها را نداریم، آن هم به این خاطر که نشان و سلاحی در اختیارمان است. این روند باید تغییر کند. ما مدام صحبت می‌کنیم، فقط حرف می‌زنیم، آنقدر حرف می‌زنیم تا این اتفاق دوباره رخ دهد... حرف زدن بس است. اجازه ندهید زندگی جورج فلوید بیهوده از دست برود.