فارس/ پنج تن از گروهک‌های تروریستی در استان ادلب جدای از گروه تروریستی «هیئه تحریر الشام» یک اتاق عملیات جدید تشکیل دادند.

در پی افزایش اختلافات میان گروههای تروریستی حاضر در استان ادلب سوریه، پنج گروهک تروریستی اقدام به تأسیس اتاق عملیات مشترک با نام «فأثبتوا» کردند.

به نوشته وبگاه عنب بلدی، تمامی این پنج گروهک پیش از این با گروه تروریستی «هیئه تحریر الشام» (جبهة النصره سابق) به اختلاف خورده بودند و اکنون نیز سرکردگی این اتاق عملیات را یکی از فرماندهان سابق «هیئه تحریر الشام» بر عهده گرفته است.

اعضای این اتاق عملیات گروهک‌های «تنسیقیة الجهاد»، ”لواء المقاتلین الأنصار»، «جماعة أنصار الدین»، ”جماعة أنصار الإسلام»، و «حراس الدین» هستند. سه گروهک اخیر پیش از این عضو اتاق عملیات «و حرض المؤمنین» بودند و اصلی‌ترین شاخصه آن‌ها مخالفت با توافقنامه کاهش تنش «سوچی» میان ترکیه و روسیه بود.

همچنین در ماههای گذشته چندین درگیری شدید میان گروهک «حراس الدین» و «هیئه تحریرالشام» رخ داده است.

منابع خبری در هفته‌های گذشته از بروز درگیری میان تروریست‌های «حراس الدین» با ارتش سوریه خبر دادند؛ درگیری‌هایی که تغییری در واقعیت میدانی ایجاد نکرد اما از عزم جدی تروریست‌ها برای از میان بردن توافق مسکو و آنکارا برای ایجاد منطقه کاهش تنش حکایت داشت.

در تاریخ بیستم خرداد نیز مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه از ارسال تجهیزات توسط اتاق عملیات «و حرض المؤمنین» به منطقه «جبل الزاویه» در جنوب استان ادلب خبر داد.