فارس/ جنبش انصارالله یمن با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، به شهادت رساندن چند عضو یک خانواده یمنی بر وحشی‌گری ائتلاف و مزدوران آن تأکید می‌کند و این جنایت بدون پاسخ نخواهد ماند.

جنبش انصارالله یمن با صدور بیانیه‌ای جنایت «شبه‌نظامیان تکفیری» وابسته به ائتلاف سعودی در «وادی عبیده» استان مأرب (در مرکز یمن) را که طی آن شیخ «محسن بن سبیعان» و تعدادی از برادران و فرزندانش به شهادت رسیدند، محکوم کرد.
بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، انصارالله افزود، این جنایت کمترین شکی برای پی بردن به وحشی‌گری ائتلاف و مزدوران آن و نیز عدم برخورداری آنها از اخلاق و آداب و رسوم قبیله‌ای باقی نگذاشت.
این جنبش یمنی اعلام کرد، جنایت مذکور بی پاسخ نخواهد ماند و از تمام طیف‌ها، شیوخ و آزادگان درخواست می‎‌شود آنرا محکوم کنند و برای مقابله با ائتلاف، آزادسازی اراضی یمن و ساقط کردن پروژه‌های تکفیری به پا خیزند.
انصارالله در ادامه سازمان ملل و دیگر نهادهای حقوق بشری را مخاطب قرار داد و اعلام کرد: این جنایت که طرفهای مرتبط با ائتلاف آن را انجام دادند، در برابر چشمان شماست؛ ما منتظریم ببینیم که سازمانها واقعا از حقوق و آزادی دفاع می‌کنند یا اینکه این هم جنبه دیگری از انحطاط است.
دیروز (دوشنبه) «ضیف الله الشامی» وزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی یمن اعلام کرد، تروریست‌های القاعده و داعش با تجهیزات کامل به وادی عبیده حمله کردند، منازل را بمباران و آنها را آتش شدند که این موضوع منجر به شهادت هفت تن از خانواده سبیعان شد.