فارس/ وزارت بهداشت افغانستان با اعلام شناسایی 31 هزار و 517 مورد ابتلا به کرونا در این کشور از ابتلای 1400 تن از کادر درمانی به بیماری کووید 19 خبر داد.

«احمدجواد عثمانی» سرپرست وزارت بهداشت افغانستان امروز سه‌شنبه (10 تیر) در یک نشست خبری گفت که تاکنون یک‌هزار و ۴۰۰ کارمند بهداشتی در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان، ۱۵ تن جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: قرار است حقوق ۳۸۰ کارمند بیمارستان افغان – ژاپن از مجموع ۴۹۰ کارمند این بیمارستان که در جریان سه ماه بهار سال جاری حقوق دریافت نکرده بودند، تا روز شنبه آینده حقوق آنها پرداخت خواهد شد.

همچنین وزارت بهداشت افغانستان امروز اعلام کرد از ۷۶۹ نمونه‌گیری در یک شبانه‌روز گذشته، ابتلای ۲۷۹ تن به ویروس کرونا تثبیت شده است. به این ترتیب شمار بیماران کووید-۱۹ در این کشور به ۳۱ هزار و ۵۱۷ تن افزایش یافته است.

بر اساس آمار روزانه ابتلا به ویروس کرونا در یک شبانه‌روز گذشته ۷۶۹ نمونه مشکوک به ویروس کرونا در لابراتوارهای افغانستان بررسی شده است.

وزارت بهداشت افغانستان پیش‌تر اعلام کرده بود که ظرفیت «تست» لابراتوارها به دو هزار نمونه در یک شبانه‌روز رسیده است.

با توجه به آمارهایی از سوی این وزارت در هفته‌های اخیر منتشر شده، نمونه‌گیری موارد مشکوک به کرونا و نیز میزان ابتلا کاهش یافته است.

از سوی دیگر وزارت بهداشت افغانستان گفته است که در یک شبانه‌روز گذشته ۱۲ بیمار کووید-۱۹ در این کشور جان باخته‌اند. به این ترتیب شمار قربانیان ویروس کرونا در افغانستان به ۷۴۵ تن افزایش یافته است.

در یک شبانه‌ روز گذشته ۱۹۷ بیمار کووید-۱۹ پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند. همچنین شمار بهبودیافتگان به ۱۴ هزار و ۳۶ تن رسیده است.