ایرنا/ ارتش پاکستان روز پنجشنبه برخی از گزارش‌ها مبنی بر حضور نیروهای چینی در پاکستان و استفاده آنان از پایگاه‌های هوایی این کشور را غیرمسئولانه دانست و این ادعا را رد کرد.

روابط عمومی ارتش پاکستان (ISPR) امروز در بیانیه‌ای ادعای حضور نظامی چین در پاکستان که توسط رسانه‌های هندی و شبکه‌های اجتماعی این کشور منعکس شده را تکذیب کرد.

در این بیانیه همچنین هرگونه تحرکات نظامی ارتش پاکستان در امتداد خط کنترل مرزی کشمیر (LoC) و یا استقرار نیروهای بیشتر در این منطقه رد شده است.

ارتش پاکستان گفت: هیچ گونه افزایش نیرو در خط کنترل کشمیر (نوار مرزی مشترک با هند) انجام نشده و حضور نظامیان چین در پاکستان نیز به دور از حقیقت است.

دولت اسلام‌آباد از نزدیک تنش های اخیر مرزی میان چین و هند را رصد می کند و واکنش به ادعای حضور نظامی چین در پاکستان درحالی صورت گرفته است که منابع خبری مدعی شدند که پاکستان پایگاه هوایی خود در شهر «اسکردو» واقع در شمال این کشور را در اختیار نیروهای چین قرار داده است.

وزیر امور خارجه پاکستان همزمان با تشدید تنش‌های دیپلماتیک و نظامی کشورش با هند، در واکنش به رخدادهای اخیر مرزی میان چین و هند، از مواضع پکن حمایت و رقیب سنتی خود دهلی‌نو را به توسعه طلبی متهم کرد.

دولت پاکستان اواسط اردیبهشت ماه سال گذشته نیز ادعای پنتاگون مبنی بر تصمیم چین برای احداث پایگاه‌های نظامی در پاکستان را تکذیب کرده بود.