تسنیم/ افزایش افسار گسیخته ویروس کرونا در هند همچنان ادامه دارد و طبق آخرین آمارهای رسمی تا کنون ۶۰۵ هزار و ۷۷۵ نفر در این کشور به کوئید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

به نقل از هندوستان تایمز، افزایش افسار گسیخته ویروس کرونا در هند همچنان ادامه دارد و مناطق زیادی در این کشور وضعیت قرمز را به خود می بینند.

طبق اعلام وزارت بهداشت هند تاکنون 605 هزار و 775 در هند به کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد قربانیان این ویروس نیز به 17 هزار 885 نفر رسیده است.

هند اینک در رتبه چهارم خطرناک ترین کشورهای جهان قرار گرفته است و با ورود به کانال 600 هزار عملا فاصله چندانی با تعداد مبتلایان به این ویروس در روسیه ندارد.

طی 24 ساعت اخیر 18 هزار و 653 نفر در هند به کرونا مبتلا شده‌اند که آماری نگران کننده به حساب می آید و مسئولین بهداشتی هند معتقدند به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم نرخ افزایش کرونا همچنان ادامه خواهد یافت.

همچنین وزارت بهداشت هند تصریح کرد: 59 درصد از مبتلایان به کرونا در هند بهبود یافته اند و قرنطینه خانگی بهترین روش پیشگیری از ابتلا به بیماری کروناست.

هند به دلیل داشتن جمعیت بالا و مشکلات اقتصادی بسیار نتوانسته مانند برخی کشورها قرنطینه اجباری را ادامه دهد و پس از حدود 60 روز قرنطینه با تسهیل قوانین اجباری اجازه فعالیت بازارها را صادر کرد.

به دنبال باز شدن بازارها و صدو مجوز تردد بین شهری تعدد مبتلایان به کرونا در هند حدود 10 برابر شده نگرانی های فراوانی برای مردم این کشور به وجود آورده است.

برخی کارشناسان اقتصادی می گویند هند تا زمان پایان ویروس کرونا ممکن است 100 میلیارد دلار خسارت اقتصادی را تجربه کند.