ایسنا/ جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات آمریکا، اعلام کرد که کمپین انتخاباتی وی یک گروه ۶۰۰ نفره از وکلا و هزاران داوطلب را گرد هم آورده است تا خود را برای هرگونه "تقلب" که موجب مختل شدن و یا مداخله کردن در انتخابات می‌شود، آماده کنند.

به گزارش رویترز، در سخنرانی در مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی، جو بایدن اظهار کرد: "ما به مبارزه علیه تلاش‌ها برای سوءاستفاده از شیوع ویروس کرونا برای اهداف سیاسی و حمایت از نمایندگان بی‌شمار دولت و مقامات محلی که به سختی کار کردند تا روند رأی‌گیری امن و قابل دسترسی برای همگان به خصوص افراد ضعیف باشد، ادامه می‌دهیم".
این نامزد دموکرات چندین مرتبه از تلاش دونالد ترامپ برای "دزدیدن انتخابات" صحبت کرد، درحالیکه ترامپ بدون هیچ توجیهی اعلام کرد که برگه‌های رأی‌دهی پستی مورد تقلب قرار گرفته‌اند و به نفع دموکرات‌ها دستکاری شده‌اند.

بایدن همچنین با اشاره به اینکه کمپین انتخاباتی‌اش اقدامات بیشتری انجام داده است تا شفافیت انتخابات را تضمین کند، گفت: "بیش از ۱۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که به صورت داوطلبانه برای کمپین کار کنند و ما در حال رفتن به ایالات مدنظر هستیم تا به آن‌ها برای حضور در دفاتر انتخابات آموزش دهیم".