فارس/ سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت تا زمانی که تجاوز و محاصره یمن ادامه داشته باشد، نهادهای نظامی و حاکمیتی عربستان اهداف مشروع یمن خواهند بود.

سرتیپ «یحیی سریع» در گفت‌وگو با شبکه «المسیره» یمن با تاکید بر اینکه حملات نظامی ائتلاف سعودی اتفاق جدیدی نیست، گفت: «ما قادر به دفاع از یمن هستیم».

او ظرفیت‌های امروز یمن را بهتر از گذشته خواند و گفت: «ما تاکنون از همه توانمندی خود استفاده نکردیم و دشمن باید این موضوع را درک کند».

سریع تصریح کرد:« به کار گرفتن زبان تهدید و ارعاب در قبال ما کمکی نخواهد کرد و اگر فایده ای داشت تجاوز دشمن تا امروز ادامه نداشت».

او افزود: « تاکنون ما از همه توانایی‌های خود استفاده نکرده‌ایم و دشمن باید این موضوع را به خوبی درک کند».

این مقام یمنی گفت: «دشمن فقط یک گزینه دارد و آن هم توقف تجاوز و رفع محاصره است».

سخنگوی نیروهای مسلح یمن ادامه داد: « ما از حق قانونی خود برای دفاع از مردم خود استفاده می‌کنیم و وقتی شاهدیم که مردم ما بر اثر حملات و تحریم‌های دشمن کشته می‌شوند، دست بسته نخواهیم نشست».

او تاکید کرد: «ما دقت می‌کنیم تا اهداف حملاتمان از مردم عربستان که مورد ظلم حکومت آل سعود قرار دارند، به دور باشد».

‏سریع گفت: «چهارمین عملیات موازنه بازدارندگی علیه سعودی‌ها هم دقیق بوده و با دقت بالایی به اهداف خود اصابت کرد و سعودی‌ها و در پس آن آمریکایی ها را برآشفت».

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد: «مردم ما از گرسنگی نخواهند مرد و گزینه‌های دیگری هم داریم که هنوز رو نکرده‌ایم».

او تاکید کرد:« اما ادامه تجاوز و محاصره به معنای ادامه راه ما در پاسخ مشروع به دشمن است و به اذن پروردگار، عمل ما از حرف ما جلوتر است».

سرتیپ سریع در پایان آورده است:« ما به حملات خود علیه نهادهای نظامی و حاکمیتی عربستان که در نوک پیکان حمله به مردم ما قرار دارند ادامه خواهیم داد».