تسنیم/ معاون مسئول سیاسی جنبش حماس تأکید کرد که طرح الحاق کرانه باختری با مقاومت ملت فلسطین و وحدت ملی شکست خواهد خورد.

به گزارش پایگاه خبری العهد،«جهاد طه» معاون مسئول سیاسی جنبش حماس در لبنان تأکید کرد که طرح گسترش اشغالگری رژیم صهیونیستی با مقاومت ملت فلسطین به شکست منجر خواهد شد در حالی‌که رژیم اشغالگر صهیونیستی با تمام امکانات موجود در پی اشغالگری‌های خود است و این نشان می‌دهد که این یک طرح استعماری و خصمانه صهیونیستی و آمریکایی بوده که تحت عنوان طرح موسوم به معامله قرن درصدد نابودی اساس و بنیاد فلسطین هستند.
طه خاطرنشان کرد که موضع یکپارچه فلسطین برای مقابله با طرح اشغالگری رژیم صهیونیستی ضروری است و باید یک موضع قاطع بین‌المللی و جوامع عربی برای حمایت از حقوق فلسطینیان وجود داشته باشد.
جهاد طه ضمن اشاره به اینکه وحدت ملی سنگ‌بنای مقابله با همه طرح‌های اشغالگری است، تصریح کرد که کنفرانس مطبوعاتی که بین رهبران جنبش فتح و حماس صورت گرفت،گامی درست در زمینه وحدت جناح‌ها و ملت بود که خواستار ایجاد یک استراتژی یکپارچه و تدوین برنامه ای برای مقابله با خنثی کردن طرح الحاق کرانه باختری و معامله قرن شدیم.
معاون مسئول سیاسی حماس به اهمیت ایجاد اقدام مشترک فلسطین در لبنان به ویژه در این مرحله مهم و برای توقیف چالش‌های فلسطین تأکید کرد که سازمان «اونروا» مسئولیت خود را نسبت به پناهندگان فلسطین انجام دهد و جنبش حماس از هیچ تلاشی برای کاهش درد و رنج ملت پناهنده فلسطین در لبنان دریغ نخواهد کرد.