ایسنا/ یکی از مقامات ارشد روسیه اعلام کرد، ادعاهای مطرح شده مبنی بر اینکه رئیس جمهور این کشور در نشست آتی گروه هفت شرکت خواهد کرد، نادرست هستند و بدون حضور چین این مذاکرات غیرممکن است.

به گزارش دویچه‌وله، روسیه ادعاهای مطرح شده را مبنی بر اینکه مذاکراتی برای شرکت مسکو در نشست امسال گروه هفت، شش سال پس از اخراجش از این گروه، در جریان است، رد کرد.
سرگئی ریابکوف، معاون وزیر دفاع روسیه گفت: ما هیچ مذاکره‌ای در این خصوص نداشته و نداریم.
این اظهارات پس از آن مطرح شد که جان سالیوان، سفیر آمریکا در روسیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی آربی‌سی اعلام کرد که در حال مذاکره با وزارت امور خارجه روسیه در خصوص این موضوع است.
روسیه در سال ۲۰۱۴ میلادی به دنبال الحاق شبه‌جزیره کریمه اوکراین، از این گروه بین‌المللی اقتصادی که پیش‌تر به گروه هشت یا "جی ۸" معروف بود، اخراج شد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که میزبان نشست امسال است پیش‌تر اعلام کرده بود که عقل سلیم می‌گوید که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای این مذاکرات دعوت شود.
آلمان، فرانسه و کانادا جزو دیگر اعضای گروه ۷ هستند که مخالفت خود را با این ایده مطرح کرده‌اند.
این در حالی است که ریابکوف تاکید کرد که روسیه معتقد است چین باید به این مذاکرات دعوت شود.
وی گفت: بدون چین، مذاکره درباره هر ایده‌ای در جهان مدرن غیرممکن است.
ترامپ اوایل سال جاری میلادی اعلام کرده بود که امیدوار است بتواند تعداد شرکت کنندگان در این نشست را افزایش دهد و از استرالیا، روسیه، کره جنوبی و هند دعوت کرد تا در این نشست شرکت کنند. استرالیا دعوت آمریکا را پذیرفته است.
ریابکوف گفت: ایده گسترش گروه هفت ناقص است چرا که مشخص نیست چطور می‌خواهند به فاکتور چین رسیدگی کنند.