باشگاه خبرنگاران/ دبیر کمیته اجرایی آزادی بخش فلسطین از نشست وزاری کشور‌های عربی برای بررسی طرح الحاق کرانه باختری خبر داد.

به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط مصر، صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین از نشست وزرای کشور‌های عربی برای بررسی طرح الحاق کرانه باختری در فردا دوشنبه خبر داد و اعلام کرد امیدوار است برادران عرب در صورتی که رژیم صهیونیستی دست به چنین اقدامی زند، در خصوص پیمان‌های خود با این رژیم تجدید نظر کنند.

طبق اعلام خبرگزاری فلسطینی وفا، صائب عریقات، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین اعلام کرد محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به تماس‌های خود با سران جهان ادامه می‌دهد و به تازگی هفت نامه شخصی به تمامی سران کشور‌های جهان فرستاده و اعلام کرده در صورتی که الحاق اجرایی شود، تمامی توافقنامه‌های امضا شده با اسرائیل و آمریکا به شکل فعلی، منحل خواهند شد؛ چرا که آن‌ها تمامی پایبندی‌ها را نادیده گرفته اند و این مسأله سبب می‌شود رژیم صهیونیستی مسئول این اقدامات طبق کنوانسیون چهارم ژنو باشد.

عریقات در ادامه تصریح کرد: محمود عباس در نامه خود از کشور‌های جهان خواسته تا نشست صلحی بین المللی بر اساس قانون بین الملل برگزار کنند و مسائل، وضع نهایی خود را که شامل پایان بخشیدن به اشغالگری طبق مرز‌های ۱۹۶۷ است پیدا کرده و نیز اسرا طبق جدول زمان بندی مشخصی آزاد شوند.

صائب عریقات در ادامه از تلاش‌هایی خبر داد که با سازمان ملل متحد برای برگزاری یک جلسه به منظور تشکیل ائتلافی بین المللی علیه الحاق و به منظور پیگرد قرار دادن اسرائیل در صورت انجام این اقدام در دست انجام است.

او از مواضع بین المللی در مخالفت با طرح الحاق از جمله موضع پارلمان لوکزامبورگ و نیز موضع وزیر خارجه فرانسه، در کنار مواضع ۱۱ نفر از اعضای کنگره آمریکا که اصلاحاتی را بر ماده کمک رسانی نظامی- امنیتی آمریکا به اسرائیل به انجام رساندند، تقدیر کرد.