تسنیم/ افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هند و عبور آن از ۷۲۱ هزار نفر مشکلات بزرگی از جمله کمبود بیمارستان و تجهیزات پزشکی را به همراه آورده است.

هند که به تازگی در تعداد مبتلایان به کرونا با گذر از آمار روسیه به رتبه سوم خطرناک ترین کشور جهان رسیده بود همچنان با افزایش تصاعدی بیماران مواجه است.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی شمار قربانیان ویروس کرونا در هند از 20 هزار و 184 نفر شده است و کمبود تجهیزات پزشکی و بیمارستان در بسیاری از شهرهای این کشور دیده می شود.

از سوی دیگر مسئولین بهداشتی هند ضمن ابراز نگرانی شدید از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا از مردم این کشور خواستند ترددهای غیر ضروری خود را به صفر برسانند.

همچنین وزارت بهداشت هند پلاسما تراپی را یکی از روشهای موثر برای جلوگیری از مرگ مبتلایان به کرونا دانسته و از استفاده گسترده از آن در بیمارستان های دهلی نو خبر داده است.

ساخت بیمارستان های سیار و صحرایی از دیگر پروژه هایی است که به دلیل کمبود فضای بیمارستان ها در هند آغاز شده و بیمارستان های چند هزار تخت خوابه صحرایی در شهرهای بزرگ این کشور ساخته شده‌اند.

با افزایش شمار مبتلایان به کرونا برخی محافل خبری از احتمال آغاز مجدد قرنطینه در هند خبر داده بودند ولی مسئولین برخی مناطق مانند بنگالورو اعلام کرده‌اند: به هیچ عنوان حاضر به شروع مجدد قرنطینه نیستند.

مسئولین راه هند نیز از لغو سرویس حمل و نقل ریلی تا 5 روز آتی خبر دادند با این حال رفت و آمد های هوایی میان شهرهای مختلف هند در جریان است.

به نظر می رسد فشار زیاد مشکلات اقتصادی باعث شده تا دولت نتواند تصمیم ثابتی و مشخصی در خصوص شروع مجدد قرنطینه یا عدم شروع آن بگیرد.