فارس/ مدیر بخش بهداشت عمومی وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی در اعتراض به بازگشایی زودهنگام علیرغم تداوم بحران کرونا، از سمت خود استعفا و هشدار داد این رژیم مسیر خطرناکی را طی می‌کند.

مدیر بخش بهداشت عمومی وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی در میانه خیزش شیوع کرونا در فلسطین اشغالی از سمت خود کناره‌گیری کرد. وی ضمن انتقاد از بازگشایی سریع با وجود افزایش ابتلا در فلسطین اشغالی، اعلام کرد این رژیم عنان امور برای مقابله با این همه‌گیری را از دست داده است.

به گزارش شبکه روسی «آرتی»، «سیگال سادتسکی» اپیدمولوژیست استعفای خود را یک روز پس از آن اعلام کرد که کابینه رژیم صهیونیستی نشست اضطراری تشکیل داد تا اقدامات پیشنهادی برای مقابله با شیوع کروناویروس را بررسی کند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم در جلسه مذکور هشدار داد شرایط همه‌گیری ممکن است این رژیم را ناچار کند به قرنطینه کامل بازگردد. نتانیاهو گفت: تنها یک گام با قرنطینه کامل فاصله داریم.

بعد از قرنطینه ماه آوریل، با صاف شدن نمودار شیوع در ماه می، رژیم صهیونیستی اقدام به بازگشایی کرد که در پی آن موارد ابتلا بار دیگر سیر صعودی گرفته است. به گزارش خبرگزاری «رویترز»، این رژیم بیش از ۱۰۰۰ ابتلای روزانه را هفته گذشته ثبت کرد.

سادتسکی در شبکه اجتماعی فیس‌بوک دلیل استعفای خود را بی‌توجی به هشدارهایش درباره بازگشایی و عادی شدن شرایط اعلام کرد.