ایرنا/ شماری از اندیشمندان، پژوهشگران، سیاسیون و رهبران مذهبی جهان اسلام با ابراز نگرانی از توطئه قدرت‌های استکباری برای محو مساله فلسطین، ضمن تاکید بر لزوم بیداری ملل مسلمان، گفتند: به رسمیت شناختن رژیم غاصب صهیونیستی غیرممکن است.

وبینار "همبستگی با فلسطین‌ و کشمیر" روز گذشته به همت بنیاد حمایت از فلسطین در شهر "کراچی" پاکستان و با حضور اندیشمندان و پژوهشگرانی از جمهوری اسلامی ایران، پاکستان، مالزی، لبنان، ترکیه و اندونزی برگزار شد.

برخی از اعضای مجلس سنای پاکستان، رهبران سیاسی و مذهبی این کشور نیز با حضور در این برنامه مجازی، بر جبهه مشترک جهان اسلام علیه طرح الحاق سرزمین‌های فلسطینی توسط اسرائیل و روشنگری درباره تبانی قدرت‌های استکباری از جمله آمریکا با رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

"سید محمد مرندی" و "فواد ایزدی" از ایران نیز در وبینار فلسطین گفتند: آمریکا طرح شوم تقسیم سرزمین‌های اسلامی در منطقه را به اجرا گذاشته و با این روش به دنبال تفرقه و هرج و مرج میان فرق اسلامی، ملیت‌ها و نژادها است.

پژوهشگران ایرانی افزودند: فلسطین دغدغه اصلی جهان اسلام و تمام مسلمین است و حل این مناقشه و سایر مشکلات پیش روی مردم مسلمان از جمله مساله کشمیر، نیازمند انسجام و اتحاد قوی مسلمانان است.

"خالد قدومی" نماینده جنبش اسلامی فلسطین (حماس) در ایران نیز گفت: آمریکایی‌ها حامی و پشتیبان اول صهیونیست‌ها طی بیش از ۷ دهه اخیر هستند و با توطئه آنان ملت فلسطین امروز همچنان از خانه‌ و سرزمین خود محروم هستند.

وی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی تنها دشمن عرب یا غیر عرب، اهل تسنن یا تشیع نیست بلکه صهیونیست‌ها دشمن بشریت هستند اما مقاومت و نبرد ملت فلسطین به ویژه حماس علیه رژیم غاصب و تروریست ادامه خواهد یافت.

سناتور "مشاهد حسین سید" رییس کمیسیون امور دفاع مجلس سنای پاکستان با تاکید بر اهمیت سرنوشت مردم فلسطین و کشمیر برای امت اسلامی، گفت: مسلمانان هرگز به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را نخواهند پذیرفت بلکه ما باید با هوشیاری‌ تمام جلوی فراموش شدن قضیه فلسطین را بگیریم.

وی تاکید کرد: حل فوری و منصفانه مساله فلسطین نه تنها به نفع منطقه خاورمیانه است بلکه آزادی فلسطین به پایداری صلح و امنیت جهانی کمک می‌کند.

این سیاستمدار ارشد پاکستانی بر تقویت وحدت جهان اسلام و اتخاذ مواضع هماهنگ در حمایت از مردم فلسطین و نفی اقدامات تهاجمی رژیم اسرائیل تاکید کرد.

"ابراهیم موسوی" نماینده حزب الله در پارلمان لبنان نیز در وبینار همبستگی با فلسطین گفت: حزب‌الله برای آزادی قدس و بیرون راندن نیروهای اشغالگر صهیونیستی شانه به شانه ملت فلسطین و گروه‌های مقاومت ایستاده است.

وی افزود: حل مناقشات فلسطین و کشمیر برای بشریت مهم است، مسلمانان باید با اتحاد و همبستگی برای خاتمه دادن به مشکلات پیش‌روی برادران و خواهران ایمانی خود نقش آفرینی کنند.

"صابر ابو مریم" دبیرکل بنیاد حامیان فلسطین در پاکستان، شخصیت‌های سیاسی و مذهبی از ترکیه، مالزی، اندونزی و برخی از شخصیت‌های سیاسی پاکستان نیز از دیگر سخنرانان این برنامه مجازی بودند و آنان بر ادامه حمایت از جبهه مقاومت و دفاع از آرمان‌های فلسطین تاکید کردند.