فارس/تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در میان نظامیان آمریکایی در دو هفته نخست ماه جولای 4 هزار نفر افزایش داشته که رشدی 60 درصدی را نشان می‌دهد.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ارتش آمریکا طی هفته‌های اخیر رشد چشمگیری داشته و بر اساس آخرین آمار وزارت دفاع آمریکا، تعداد مبتلایان به کرونا در میان ارتش آمریکا در ماه جولای 4 هزار نفر افزایش یافته که رشدی 60 درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در میان نظامیان آمریکایی تنها از چهارشنبه گذشته تا کنون 1700 نفر افزایش داشته است که همین موضوع سبب شده تا اقدامات محدود کننده بیشتری در چند یگان ارتش آمریکا اتخاذ شود.

در حال حاضر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ارتش آمریکا چه نیروهای داخل این کشور و چه خارج آن، به 10 هزار و 554 نفر رسیده است. البته این تعداد در میان زیرمجموعه‌های پنتاگون به 18 هزار و 16 نفر رسیده است.

پنتاگون اعلام کرده که تعداد افراد مبتلا در این وزارتخانه که نیازمند بستری شدن هستند اندک بوده و تلفات کرونا در پنتاگون همچنان 3 عدد است.

مقامات آمریکایی گفته‌اند دلیل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در ارتش آمریکا ناشی از این حقیقت است که نظامیان آمریکایی بخشی از جامعه‌ای هستند که در آن قرار دارند و با مردم عادی در آن مناطق در ارتباط هستند که همین موضوع احتمال ابتلای آنها را افزایش می‌دهد.

از سوی دیگر دانشگاه «جانز هاپکینز» امروز (سه‌شنبه) گزارش کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، دستکم ۶۰ هزار و ۳۶۱ مورد جدید به مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا افزوده شد تا آمار کلی این افراد در این کشور به سه میلیون و ۳۶۳ هزار و ۵۶ نفر افزایش یابد.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دستکم ۴۰۶ نفر در آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و شمار کلی قربانیان «کووید-۱۹» در ایالات متحده به ۱۳۵ هزار و ۵۸۲ نفر رسیده است.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید: ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید