فارس/ وزیر دفاع ترکیه در واکنش به تنش و درگیری ایجاد شده بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان گفت که ترکیه به حمایت‌های خود از آذربایجان ادامه خواهد داد.

«حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه سه‌شنبه از بر تداوم حمایت‌های این کشور از آذربایجان در برابر آنچه او «اقدامات خصمانه» ارمنستان خوانده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، آکار در واکنش به درگیری و تنش نظامی ایجاد شده طی دو روز اخیر در منطقه مرزی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان گفت: «ما به ایستادن کنار نیروهای مسلح آذربایجان برای مقابله با ارمنستان که به رویکرد خصمانه خود ادامه می‌دهد، ادامه خواهیم داد».

تنش در منطقه مرزی «تووز» بعد از آن آغاز شد که نیروهای مسلح آذربایجان در واکنش به حملات ارمنستان مواضع نیروهای این کشور را هدف قرار دادند. طی این درگیری‌ها شماری از نیروهای نظامی دو کشور کشته یا زخمی شده‌اند.

وزیر دفاع ترکیه همچنین حملات نظامیان ارمنستان به منطقه مرزی «تووز» آذربایجان را شدیداً محکوم کرد.

حلوصی آکار در ادامه به عملیات ضد تروریستی این کشور علیه عناصر پ.ک.ک در جنوب شرق ترکیه اشاره کرد و گفت که طی عملیات «پنجه عقاب» علیه در این منطقه ۶۲ تروریست کشته شده‌اند.

وزیر دفاع ترکیه همچنین گفت که در جریان مقابله با حامیان کودتای نافرجام ۲۰۱۶ از جمله اعضای وابسته به جنبش فتح الله گولن، ۲۰ هزار ۷۷ نفر را شناسایی و اخراج شده‌اند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید: ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید