فارس/ قبائل استان الجوف یمن اعلام کرده‌اند که تنها با انتقام‌گیری، آرام خواهند شد و غرامت مالی ائتلاف سعودی را نمی‌پذیرند.

منابع محلی در استان الجوف یمن از آماده‌باش قبائل این استان برای پاسخ به بمباران روز گذشته یک مراسم عروسی از سوی ائتلاف سعودی خبر دادند.

در بمباران یک مراسم عروسی متعلق به قبیله «بنی نوف» در منطقه «المساعفه» در شهر «الحزم» بیش از ۲۵ نفر شهید و چندین تن دیگر زخمی شدند که عمده آن‌ها از زنان و کودکان بودند.

به نوشته وبگاه الخبری الیمنی، بزرگان قبائل الجوف در دیدار و تماس‌هایی که با قبیله «بنی نوف» داشتند، به آن‌ها گفته‌اند که برای انتقام زنان و کودکان کشته شده در کنار آن‌ها هستند و حمله به قبیله «بنی نوف» به منزله حمله به تمامی قبائل «الجوف» است.

در این میان، ائتلاف سعودی نیز با اعزام نمایندگان خود به میان قبلیه «بنی نوف» سعی کرده است تا با پرداخت دیه و غرامت مالی، قبائل الجوف را آرام کند و یکی از رهبران حزب الاصلاح به نام «العوجری» با ده قبضه تفنگ و نیم میلیون ریال سعودی مأمور این کار شده اما بزرگان «بنی نوف» به وی گفته‌اند که تنها با انتقام‌گرفتن آرام خواهند شد.

حمله هوایی روز گذشته علیه قبیله «بنی نوف» در حالی انجام شد که دو هفته پیش «عبدالله یحیی الحاکم» رئیس شورای اطلاعاتی و امنیتی دولت صنعاء با بزرگان این قبیله دیدار کرده و در خصوص افزایش همکاری‌ها و هماهنگی‌ها برای مقابله با ائتلاف سعودی با آن‌ها به گفت‌و‌گو نشسته بود.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید: ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید