ایرنا/  مقامات بهداشتی ژاپن روز دوشنبه اعلام کردند برای پنجمین روز متوالی شمار مبتلایان شناسایی شده به ویروس کرونا در این کشور از مرز هزار نفر گذشته است که نشان می دهد ابتلا به این ویروس دوباره اوج گرفته است.

به گزارش تلویزیون دولتی ژاپن، روز گذشته /یکشنبه/ یک هزار و ۳۳۲ مورد ابتلا به کرونا در کل کشور و ۲۹۲ مورد در استان توکیو گزارش شده است.  

گزارش حاکی است روز شنبه نیز در ژاپن یک هزار و ۴۳۲ تن و در توکیو هم تعداد بی سابقه ۴۷۲ مورد جدید ابتلا به کرونا گزارش شده است.

در حال حاضر میزان کل ابتلا به کرونا در ژاپن به ۳۹ هزار و ۹۶۹ نفر رسیده است که از این تعداد ۱۳ هزار و ۴۵۵ تن در توکیو هستند.

در پی افزایش شمار مبتلایان به کرونا در توکیو ژاپن،  مقامات این شهر تصمیم به کوتاه شدن ساعات کاری برخی از مشاغل گرفتند.

پیش از این به دلیل شیوع ویروس کرونا در ژاپن، المپیک ۲۰۲۰ توکیو به مدت یک سال به تاخیر افتاد اوج گیری مجدد این ویروس در ژاپن، بار دیگر احتمال تعویق یا لغو المپیک را مطرح کرده است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا (کووید-۱۹) بیماری واگیرداری است که ویروس تازه‌ کشف‌ شده کرونا باعث بروز آن می‌شود اکثر افرادی که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند، علائم خفیف تا متوسطی را تجربه می‌کنند و بدون نیاز به درمانی خاص بهبود می‌یابند.

ویروسی که باعث بروز کووید-۱۹ می‌شود عمدتاً از طریق ذرات تولیدشده در هنگام سرفه کردن، عطسه کردن، یا بازدم فرد مبتلا منتقل می‌شود این ذرات به ‌دلیل سنگین بودن در هوا معلق نمی‌مانند و به ‌سرعت روی زمین یا سطوح می‌افتند.

در صورت نزدیک بودن به فرد مبتلا به کووید-۱۹، با تنفس ویروس یا لمس کردن سطح آلوده و پس از آن لمس کردن چشم‌ها، بینی، یا دهان ممکن است به بیماری مبتلا شوید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar