تسنیم/ طبق جدیدترین آمار منتشره در روسیه، با وجود افزایش تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا به ۸۵۶ هزار نفر، تنها ۱۴ هزار نفر درگذشته و بیش از ۶۵۳ هزار بیمار بطور کامل درمان شده‌اند.

به نقل از خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز (دوشنبه) گزارش داد که تعداد موارد جدید عفونت ویروس کرونا که در طول یک روز گذشته در این کشورمشاهده شده، 5 هزار و 394 نفر بود و بدین ترتیب تعداد کل افراد مبتلا به بیماری کووید-19 به 856 هزار و 264 نفر رسید.

طبق این اطلاعات، رشد روزانه موارد آلودگی به ویروس کرونا در روسیه 0.6 درصد است. بیشترین موارد جدید ابتلا نیز در شهر مسکو (693 مورد) و منطقه سه‌وردلوفسک (96 مورد)ثبت شده است.

این ستاد یادآور شده، تعداد بیمارانی که از قبل به عفونت کرونا مبتلا شده بودند و طی 24 ساعت گذشته از بیمارستان ترخیص شدند هم 3 هزار و 420 نفر  است تا تعداد افراد درمان شده در روسیه به 653 هزار و 593 نفر افزایش یافت. نسبت افرادی که بهبود یافته‌اند بیش از 76 درصد از کل افراد آلوده است.

علاوه بر این، طی یک روز گذشته تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در همه مناطق فدراسیون روسیه 79 نفر ثبت شد و بدین ترتیب، در کل فقط 14 هزار و 207 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

نسبت کل موارد فوت بیماران در روسیه، 1.66 درصد از کل آلوده شدگان به ویروس کرونا است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar