فارس/ رئیس‌جمهور آمریکا در توییتی باز هم از رای‌گیری به شیوه پستی که در این کشور به دلیل شیوع کرونا از آن استقبال شده، انتقاد و فرماندار نوادا را به تلاش برای دزدیدن آرای این ایالت از جمهوری‌خواهان متهم کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در توییتی باز هم به انتقاد از انتخابات پستی پرداخت و فرماندار نوادا را به پارتی‌بازی حزبی و کودتا متهم کرد.
ترامپ نوشت: در کودتایی شبانه، فرماندار نوادا با پارتی‌بازی امکان برنده شدن در ایالت را از جمهوری‌خواهان سلب کرد. اداره پست هرگز نمی‌تواند از پس حجم آراء پستی بدون آمادگی برآید.
وی افزود: از کووید (ویروس کرونا) برای دزدیدن ایالت استفاده می‌کنند. شما را در دادگاه می‌بینم!
او در توییتی دیگر علیرغم آمار بالای روزانه موارد ابتلا و فوتی در این کشور بر اثر کرونا نوشت: به استثنای نیویورک و چند مکان دیگر، ما بسیار بهتر از اغلب کشورهای دیگر در مقابله با ویروس چینی عمل کرده‌ایم. بسیاری از این کشورها اکنون موج بزرگ دوم را تجربه می‌کنند. اخبار جعلی در حال اضافه‌کاری است تا آمریکا (و من) را تا جای ممکن بد جلوه دهد!
ترامپ در توییت بعدی نوشت: اخبار جعلی دشمن مردم است!
رئیس‌جمهور آمریکا سپس آمار بالای کشورش را اینطور توجیه کرد: موارد به خاطر آزمایش‌های زیاد بالاست! بخش اعظم کشور ما بسیار خوب عمل می‌کند. مدارس را باز کنید!
ترامپ سه روز پیش در پیامی در توییتر به صورت ضمنی خواستار تأخیر در برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که قرار است در ماه نوامبر برگزار شود شد.
ترامپ که بارها از رأی‌گیری پُستی انتقاد کرده و مدعی شده این نوع از رأی‌گیری منجر به تقلب می‌شود در توییتر نوشت: «با برگزاری انتخابات به صورت پستی (نه رأی‌گیری غیابی که خوب است)، انتخابات ۲۰۲۰، نادرست‌ترین و متقلبانه‌ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود. شرم بزرگی برای ایالات متحده به بار خواهد آورد. انتخابات را تا روزی که مردم بتوانند به صورت مناسب، سالم و ایمن رأی بدهند به تأخیر بیندازیم؟؟؟»
این پیام ترامپ، واکنش‌های گسترده‌ای به همراه داشته و بسیاری از سیاستمداران در آمریکا به رئیس‌جمهور آمریکا یادآوری کرده‌اند که تصمیم‌گیری در این مورد در حوزه اختیارات او نیست.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar