ایرنا/ "امانوئل مکرون" رئیس جمهوری فرانسه که امروز (پنجشنبه) وارد بیروت شد، پس از بازدید از محل انفجار در بندر بیروت در کاخ ریاست جمهوری لبنان با میشل عون همتای لبنانی خود دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، مکرون همچنین در کاخ بعبدا نشست چهار جانبه‌ای با "میشل عون" رئیس جمهوری، "نبیه بری" رئیس پارلمان و "حسن دیاب" نخست وزیر لبنان داشته است.
در این خبر اشاره ای به جزییات این جلسه نشده است.

از گفته های مکرون در این جلسه میتوان به جملات زیر اشاره کرد:
مکرون: برای حمایت از ملت لبنان در اینجا هستم و کمک‌ها مستقیما در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
مکرون ضمن بازدید از مناطق آسیب دیده در بندر بیروت با مردم لبنان اعلام همبستگی و تاکید کرد که کمک‌ها در اختیار مردم خواهد بود و لبنان آزاد بار دیگر برخواهد خاست. 
وی افزود، پاریس مواد غذایی، و امکانات برای بازسازی منازل و کمک‌های درمانی و پزشکی را در اختیار لبنان قرار خواهد داد.
رئیس جمهوری فرانسه تصریح کرد که از عصر امروز (پنجشنبه) ابتکار عمل سیاسی جدیدی آغاز خواهد شد و سلطنت مفسدان به پایان رسیده و این انفجار شروع یک دوره جدید براساس اصلاحات و تغییر نظام و پایان دادن به گسست‌ها است.
وی اضافه کرد که کمک‌های بین‌المللی با نظارت سازمان ملل متحد و مستقیما در اختیار مردم و سازمان‌های غیر دولتی قرار داده می‌شود.
عصر سه‌شنبه در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش‌زا در بندر بیروت، انفجار مهیبی رخ داد که در اثر آن، ۱۳۷نفر کشته و بیش از ۴ هزار نفر زخمی شدند.
شورای عالی دفاع لبنان نیز به ریاست «میشل عون» رئیس جمهوری این کشور پس از این حادثه تشکیل و سه روز عزای عمومی و تعطیلی ادارات در این کشور را اعلام کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar