فارس/ در حالی که وزیر خارجه آلمان قصد دارد برای دیدار با مقامات عالی رتبه روسیه عازم این کشور شود، سخنگوی وزارت خارجه آلمان بر اهمیت تداوم روابط با مسکو تاکید کرد.

سخنگوی وزارت امورخارجه آلمان روز دوشنبه در آستانه سفر فردا سه‌ شنبه «هایکو ماس» وزیر خارجه این کشور به روسیه گفت، برای دولت آلمان عدم قطع گفت‌وگو با روسیه با وجود پاره‌ای اختلافات مهم است.
به نوشته خبرگزاری روسی«تاس» «کریستوفر برگر» سخنگوی وزارت خارجه آلمان در نشستی مطبوعاتی این باره اظهار داشت: «برای ما مهم است که گفت‌وگو با مسکو را در این برهه دشوار قطع نکنیم.»
این دیپلمات آلمانی با اشاره به مشکلات قابل توجه در روابط آلمان و روسیه در سال‌های اخیر افزود، برلین انتظار دارد که روسیه از نفوذ سازنده خود در جهان برای حل و فصل مناقشات به عنوان مثال در شرق اوکراین یا لیبی استفاده کند.
روسیه و آلمان در یک پروژه خط لوله گازی «نورد استریم-2» با وجود مخالفت‌های آمریکا همکاری نزدیک دارند.این خط لوله که از شمال غربی روسیه از طریق دریای بالتیک به آلمان کشیده می‌شود بخشی  از گاز صادراتی روسیه را به آلمان منتقل و از آنجا به کشورهای دیگر اروپایی انتقال خواهد داد. آمریکا در این زمینه تلاش داشته به هرقیمتی از پروژه گازی نورد استریم- 2 جلوگیری کند. ایالات متحده به همراه برخی کشورهای اروپایی مدعی است که این پروژه اهرمی را برای مسکو در اتحادیه اروپا به وجود می‌آورد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar