ایرنا/ گزارش تلویزیون دولتی ژاپن نشان می دهد که نرخ محبوبیت «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن به پایین ترین حد خود از زمان آغاز به کار دولت دوم او در دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی رسیده است.

تازه ترین نظرسنجی "ان. اچ. کی" نشان می دهد که نرخ محبوبیت کابینه نخست وزیر آبه شینزو به ۳۴ درصد کاهش یافته است این رقم در مقایسه با ماه گذشته دو واحد افت کرده است.

این پایین ترین نرخ محبوبیت آبه از زمان آغاز به کار دولت دوم او در دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی تا کنون است، اگر چه به دلیل تغییر روش نظرسنجی یک مقایسه روشن امکان پذیر نیست.

نرخ نارضایتی از کابینه هم دو واحد بیشتر شده و به ۴۷ درصد رسیده است.

«ان. اچ. کی» از روز شنبه تا دوشنبه با بیش از ۲۰۰۰ نفر در سنین ۱۸ سال یا بالاتر به طور تصادفی تماس گرفت و از این تعداد هزار و ۲۸۶ نفر یعنی ۶۰ درصد به این نظر سنجی پاسخ دادند.

از میان افراد طرفدار کابینه، ۵۸ درصد گفتند که چینش این کابینه بهتر از کابینه های دیگر به نظر می رسد، در حالی که ۱۶ درصد گفتند که وزیران این کابینه احزاب سیاسی مورد حمایت آنها را نمایندگی می کنند.

از میان افراد ناراضی از کابینه، ۳۷ درصد پاسخ دادند که گمان نمی کنند سیاست های این کابینه کار چندانی پیش ببرد و ۲۸ درصد هم گفتند که به نخست وزیر آبه اعتماد ندارند.

کارشناسان معتقدند گسترش ویروس کرونا همزمان با افزایش عفونت های ناشی از این بیماری در ژاپن، در کاهش محبوبیت دولت این کشور تاثیرگذار بوده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar