فارس/ رئیس پارلمان عربی ضمن محکومیت حملات ترکیه به عراق، تأکید کرد که این اقدامات خصمانه، تجاوز آشکار به حاکمیت بغداد است.

پایگاه خبری «بغداد الیوم» به نقل از السلمی گزارش داد: «این اقدامات خصمانه آشکار و حملات مکرر نظامی نیروهای ترکیه به خاک عراق، تجاوز آشکاری به حاکمیت جمهوری عراق است».

این مسئول عربی ادامه داد، این حملات، «نقض فاحش منشور سازمان ملل، حقوق بین‌الملل، عرف بین‌الملل و نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت و عدم احترام به اصل حسن همجواری است».

وی با اشاره به همبستگی و حمایت کامل پارلمان عربی از عراق تصریح کرد، این پارلمان در حفظ امنیت، حفظ جان شهروندان عراقی و انجام اقدامات و تدابیری برای دفاع از حاکمیت این کشور و مقابله با هر گونه تجاوز به خاک آن، دفاع می‌کند.

السلمی تصریح کرد، پارلمان عربی آماده است که با پارلمان عراق همکاری کند تا با کسب حمایت منطقه‌ای و بین‌المللی تجاوزات مکرر ترکیه به خاک این کشور را متوقف کند.

رئیس پارلمان عربی از شورای امنیت خواست برای توقف تجاوزات مکرر ترکیه به حاکمیت عراق و در نتیجه، حفظ امنیت و صلح منطقه، فورا وارد عمل شود.

رسانه‌های عراقی عصر روز سه‌شنبه از کشته شدن چهار تن از نیروهای مرزبانی این کشور (دو افسر ارشد، دو سرباز) در حمله هوایی ترکیه خبر دادند.

ارتش عراق گفته است که پهپاد ترکیه یک خودروی در حال حرکت نیروهای عراقی را در شمال استان اربیل هدف قرار داده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar