مهر/ روسای جمهور اسبق آمریکا و همچنین نماینده سابق این کشور در سازمان ملل با انتشار پیامی از انتخاب «کامالا هریس» به عنوان معاون «جو بایدن» حمایت کردند.

در حالیکه معرفی «کامالا هریس» از سوی «جو بایدن» به عنوان معاون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به مذاق «دونالد ترامپ» رئیس جمهور فعلی ایالات متحده، خوش نیامده اما بیل و هیلاری کلینتون به همراه باراک اوباما از این انتخاب استقبال کرده اند.  
باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا با انتشار بیانیه‌ای انتخاب کامالا هریس به سمت معاونت جو بایدن را ستود و گفت: جو بایدن با این تصمیم به هدف زده است.
وی با اشاره به نقش مهم معاون رئیس‌جمهور در روند تصمیم‌گیری در کاخ سفید گفت: «من کامالا هریس را مدت‌هاست که می‌شناسم. او کاملا برای این پست مناسب است.»
«هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات در انتخابات پیشین ریاست‌جمهوری آمریکا با اعلام خرسندی از انتخاب کاملا هریس، او را رهبری فوق‌العاده خواند که همکاری قوی برای جو بایدن خواهد بود.
«بیل کلینتون» رئیس جمهور اسبق آمریکا و «برنی سندرز» نامزد انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها نیز از این انتخاب پشتیبانی کرده‌اند.
همچنین سوزان رایس، نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل و مشاور امنیت ملی آمریکا که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ این سمت را در اختیار داشت با انتشار پیامی در توئیتر ضمن حمایت از این انتخاب اعلام کرد که تمام تلاش خود را برای شکست ترامپ در انتخابات ماه نوامبر به کار می گیرد. 
جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده روز گذشته کامالا هریس را به عنوان معاون و همراه کارزار انتخاباتی خود معرفی کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar