صدا و سیما/ سخنگوی ارتش سودان جنوبی اعلام کرد در درگیری‌های اخیر میان نیرو‌های ارتش و اعضای یک قبیله در شمال سودان جنوبی دست کم ۱۲۷ نفر کشته شدند.

سخنگوی ارتش سودان جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد در درگیری‌های اخیر میان نیرو‌های ارتش و اعضای یک قبیله در شمال سودان جنوبی که حاضر نبودند خلع سلاح شوند، دست کم ۱۲۷ نفر کشته شدند.
سخنگوی ارتش سودان جنوبی افزود طبق تازه‌ترین آماری که در اختیار ما قرار گرفته، ۱۲۷ جسد تا کنون از محل این درگیری‌ها جمع آوری شده است. ۸۲ نفر از این افراد غیرنظامی و ۴۵ نفر نظامی بودند.
این درگیری‌ها روز شنبه در استان واراپ که زادگاه سالوا کر رئیس جمهور سودان جنوبی هم هست، اتفاق افتاد.
به گفته سخنگوی ارتش سودان جنوبی جوانان مسلح عضو قبیله گلونگ Gelweng از تحویل دادن سلاح‌های خود در چارچوب طرحی که دولت سودان جنوبی به اجرا گذاشته است، خودداری کردند و به مواضع ارتش در منطقه رومیک Romic یورش بردند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از جوبا، سخنگوی ارتش سودان جنوبی افزود در این درگیری‌ها علاوه بر این که ۱۲۷ نفر کشته شدند ۳۲ تن از نظامیان ارتش و شمار نامشخصی از افراد مسلح نیز زخمی شدند. وی تصریح کرد اوضاع در منطقه به تدریج در حال عادی شدن است و نیرو‌های دولتی از محل درگیری خارج شده اند.
این منطقه پیش از این نیز دستخوش درگیری‌های قومی بود. بسیاری از قبایل در سودان جنوبی مسلح هستند تا از حملات احتمالی قبایل و گروه‌های رقیب و به ویژه سارقان دام جلوگیری کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar