فارس/ سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با تاکید بر اینکه دولت عراق یک سری اقدامات دیپلماتیک را برای برخورد با ترکیه انجام خواهد داد، گفت که عراق نه به ترکیه و نه هیچ کشور دیگری اجازه نقض حاکمیتش را نمی‌دهد.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق  تاکید کرد که عراق یک سری اقدامات را برای برخورد با تجاوزات ترکیه انجام خواهد داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری بغداد الیوم، «یحیی رسول» در اظهاراتی تلویزیونی گفت: حاکمیت عراق خط قرمز است و هرگز اجازه تعرض ترکیه یا هیچ کشور دیگری به آن را نمی‌دهیم.

وی افزود: ما اهرم‌های دیپلماتیک بسیاری را برای برخورد با تجاوزات ترکیه در اختیار داریم که از جمله آن لغو سفر وزیر دفاع ترکیه به عراق است که قرار بود فردا پنجشنبه انجام شود.

در حمله پهپادی روز سه شنبه ترکیه به خودروی نیروهای مرزبانی عراق در شمال استان اربیل، چهار نیروی گارد مرزی از جمله دو افسر و دو سرباز وظیفه کشته شدند.

این حمله ترکیه که تحت «عملیات پنجه عقاب» بوده، واکنش منفی در خارج و داخل عراق را در پی داشته است. ریاست جمهوری عراق دیروز این حمله را شدیداً محکوم کرده و آن را تجاوز آشکار به اراضی عراق دانسته است.

وزارت خارجه عراق هم سفیر ترکیه را به دنبال حمله هوایی این کشور به شمال عراق احضار و مراتب اعتراض شدید بغداد به این حمله را به وی ابلاغ کرد.

ترکیه طی ماه‌های گذشته، حملاتی را برای دور کردن عناصر حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) از مرزهای خود در شمال عراق انجام داده و مدعی است بیش از ۲۰۰ تن از عناصر این گروهک را از پای درآورده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar