فارس/ نظامیان رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه هجده شهروند فلسطینی را از مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت کردند.

روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی اعلام کرد که نظامیان رژیم اشغالگر این جوانان را از شهرهای جنین ، نابلس، منطقه جبل الموالح شهر بیت لحم، شهرک‌های العیسویه در قدس اشغالی، بیت ریما و دیر غسانه در غرب رام الله، بیت امر در شمال الخلیل، روجیب در شرق نابلس و کفر الدیک در سلفیت بازداشت کردند.
ده شهروند دیگر فلسطینی هم روز گذشته در کرانه باختری توسط ماموران صهیونیستی بازداشت شدند.

در همین حال نظامیان اشغالگر به سمت فلسطینی‌ها در نزدیک دیوار حائل در روستای فرعون در جنوب طولکرم و شویکه تیراندازی کردند که به زخمی شدن دو جوان فلسطینی منجرشد.

رفتارهای خصمانه نیروهای صهیونیست علیه فلسطینی ها به منظور تحت فشار قرار دادن آنها برای ترک شهرو  دیارشان به منظور تسط رژیم صهیونیستی بر آن، حتی در شرایط کرونا هم به شدت ادامه دارد.

«ولید عساف»، رئیس کمیته مقاومت در برابر دیوار حائل و شهرک سازی هم تاکید کرد که اقدام رژیم صهیونیستی در تصرف یازده هزار هکتار از اراضی منطقه السواحره شرقی در مسیر قدس به اریحا را ناکام گذاشته است.

عساف گفت که این کمیته با کمک وزارت امور قدس و با همکاری سازمان‌های اطلاعات و امنیت تشکیلات خودگردان تصمیم نهایی تصرف ۱۱ هزار هکتار از زمین های فلسطینیان در منطقه اریحا را ابطال کرده است.

او گفت که جعلی بودن مدارک افسران و وکلای صهیونیستی که مدعی مالکیت این اراضی بودند ثابت شد.

به گفته عساف رژیم اشغالگر طی سال‌های گذشته هم چندین بار درصدد تصرف زمین‌هایی در اریحا بوده تا در آنجا فرودگاه بسازد.

ده‌ها شهرک‌نشین صهیونیست نیز امروز با پشتیبانی نیروهای امنیتی این رژیم در اقدامی هتاکانه از باب المغاربه وارد مسجد الاقصی شده و پس از ساعتی پرسه زدن و انجام آیین‌های تلمودی از باب السلسله خارج شدند.

شماری از شهرک نشینان صهیونیست هم امروز یک بولدزور را در روستای عصیره در جنوب نابلس به آتش کشیدند و سه خودروی دیگر را هم در شرق سلفیت تخریب کردند.

نظامیان رژیم اشغالگر همچنین امروز با خاک برداری در منطقه راس المسید در پرامون شهرک کفر اللبد و عزبه الحفاصی در شرق طولکرم در کرانه باختری به شکل غیرقانونی شروع به ساختن جاده‌ای به سمت شهرک افنی حیفتس کردند که در کفر اللبد واقع است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar