تسنیم/ شرکت آلفابت گوگل اعلام کرد که درپی اعمال قانون جدید امنیت ملی چین، دیگر نمی تواند داده های خود را در پاسخ به درخواست مقامات هنگ کنگ ارائه دهد.

به گزارش رویترز، این غول فناوری آمریکا همچنین تاکید کرد که از زمان اجرای قانون جدید در ماه ژوئن هیچ اطلاعاتی ارائه نداده است و از این پس مستقیماً به چنین درخواست هایی پاسخ نمی دهد.

گوگل در بیانیه ای که از طریق ایمیل منتشر شد، گفت: مثل همیشه، مقامات دیگر کشورها در خارج از ایالات متحده می توانند اطلاعات مورد نیاز برای تحقیقات جنایی را از طریق کانال های دیپلماتیک به دست آورند.
گوگل همچنین در این بیانیه افزود که تمام درخواست ها برای دریافت داده های کاربران خود را بررسی کرده و آنهایی را که بسیار گسترده بوده است، به منظور محافظت از حریم شخصی کاربران رد کرده است.
روزنامه واشنگتن پست روز جمعه گزارش داد که گوگل پاسخ مستقیم به درخواست داده های مقامات هنگ کنگ را متوقف می کند.
بر اساس این گزارش، اقدام گوگل به این معنی است که این شرکت اکنون با هنگ کنگ مانند سرزمین اصلی چین در اینگونه مسائل برخورد خواهد کرد.
قانون جدید امنیت ملی چین در هنگ کنگ موجب انتقادات شدید از سوی دولت ترامپ شده است. پس از تصمیم واشنگتن مبنی بر پایان دادن به وضعیت ویژه تجاری این منطقه که مستعمره سابق انگلیس است، تنش های ایالات متحده و چین نیز افزایش پیدا کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar