تسنیم/ وزارت خارجه روسیه در واکنش به اتهامات آمریکا مبنی بر پاداش مسکو به طالبان برای کشتن نیروهای آمریکایی گفت که واشنگتن مدرکی برای این ادعا ارائه نکرده است.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه مسئله تبانی مسکو با طالبان را مطرح کرده بود.

وی افزود: پاسخ طرف روس اینگونه بود؛ وزیر خارجه روسیه این اظهارات را گمانه‌زنی‌های نادرست توصیف کرد که هیچ ارتباطی با واقعیت ندارند.

وی همچنین از طرف آمریکایی خواست تا مدارکی که در این باره در اختیار دارد را نیز ارائه کند که طبق معمول مدرکی ارائه نشد.

به گزارش «تاس»، زاخارووا ادامه داد: سرگئی لاوروف تاکید کرد که روسیه به حضور آمریکا در افغانستان علاقه‌مند نیست.

نیویورک تایمز 26 ژوئن در گزارشی به نقل از مقامات اطلاعاتی آمریکا گزارش داده بود که مسکو به شبه‌نظامیان وابسته با طالبان برای کشتن نیروهای آمریکایی در افغانستان پاداش می‌داد.

پیش از این پامپئو به رسانه‌ها گفته بود: در دیدار با لاوروف تصریح کرده که اگر گزارش‌های پرداخت پاداش روسیه به مخالفان مسلح دولت افغانستان برای کشتن نیروهای آمریکایی و غربی تایید شود مسکو هزینه بسیار سنگینی خواهد پرداخت.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اما می‌گوید که در جریان این گزارش قرار نگرفته زیرا مقامات به صحت آن شک داشتند، اگرچه چندین منبع آمریکایی و اروپایی این اظهارات را رد می‌کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar