باشگاه خبرنگاران/ رئیس‌جمهور آمریکا برای نخستین بار و به مناسبت شصتمین سالگرد برپایی روابط دوجانبه، نشان لیاقت نظامی با درجه فرمانده کل قوا را که بالاترین نشان آمریکاست، به امیر کویت اعطا کرد.
 
به گزارش   آرتی عربی، «علی جراح الصباح» وزیر دیوان امیری کویت اعلام کرد که در مراسم ویژه‌ای که امروز جمعه در کاخ سفید برگزار شد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نشان لیاقت نظامی با درجه فرمانده کل قوا را به «صباح جابر احمد الصباح» امیر کویت اعطا کرد.

او گفت: ترامپ از تلاش‌های بزرگ و مستمر امیر کویت و نقش بزرگی که در منطقه و جهان بر عهده دارد تکریم کرد و در رأس آن روابط تاریخی و ویژه دولت کویت و آمریکا قرار داد. این مراسم همزمان با شصتمین سالگرد برپایی روابط دیپلماتیک میان دو کشور برگزار شد.

کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: دونالد ترامپ امروز جمعه میزبان شیخ «ناصر الصباح الأحمد الجابر» فرزند بزرگ امیر کویت، به نمایندگی از او بود تا نشان لیاقت نظامی را دریافت کند.

در این بیانیه آمده است: امیر کویت رهبر خاورمیانه طی ده‌ها سال است و حقیقتا دوست و شریک استواری برای آمریکاست.

کاخ سفید در این بیانیه از میانجیگری‌ها امیر کویت در حل و فصل درگیری‌های خاورمیانه در سایه سخت‌ترین شرایط تقدیر کرد.

دونالد ترامپ نیز پس از دیدارش با هیئت کویتی مدعی شد که این هیئت برای پیوستن به توافق‌های صلح با رژیم صهیونیستی مشتاق بودند و به زودی کویت هم به کشور‌هایی که با این رژیم عادی سازی روابط کردند، ملحق می‌شود.

بنا بر اعلام کاخ سفید نشان لیاقت نظامی با درجه فرمانده کل قوا، بالاترین نشان والا و خاصی است که تنها از سوی رئیس جمهور اعطا می‌شود و از سال ۱۹۹۱ تاکنون این نشان به هیچ فردی اعطا نشده بود.

دیوان امیری کویت پیش از این اعلام کرد که امیر کویت که ۹۱ سال دارد و از سال ۲۰۰۶ بر این کشور حکمرانی می‌کند، وضع جسمانی خوبی دارد و پس از انجام یک عملیات جراحی موفقیت آمیز از بیمارستان ترخیص شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar