فارس/ سازمان ملل متحد از ترکیه خواسته درباره احتمال ارتکاب جرائم جنگی در مناطق تحت کنترل این کشور در شمال سوریه تحقیق کند.


«میشل باشله»، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای روز جمعه گفته در ماه‌های گذشته گزارش‌هایی از افزایش موارد مرگ و میر، آدم‌ربایی، انتقال غیرقانونی افراد و تصرف اراضی و املاک در این مناطق دریافت شده است. 

دفتر باشله اعلام کرده قربانیان این اقدامات، افراد مخالف با گروه‌های مسلح وابسته به ترکیه هستند. در این بیانیه همچنین تأکید شده درگیری‌های داخلی میان گروه‌های مسلح مختلف وابسته به ترکیه بر سر تقسیم قدرت باعث مرگ و میر غیرنظامیان و وارد آمدن خسارت به زیرساخت‌های شهری شده است.

دفتر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل از ترکیه خواسته «فوراً تحقیقات منصفانه، شفاف و مستقلی» را درباره این گزارش‌ها آغازکند.

در تحولی دیگر امروز جمعه مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- از ورود یک کاروان نظامی ترکیه به سوریه خبر داد.

این مرکز گزارش داد، این کاوران شامل تجهیزات لجستیک و خودروهای زرهی بوده که از گذرگاه مرزی «کفر لوسین» واقع در شمال استان ادلب (شمال غرب سوریه) وارد این کشور شده است.

به گزارش دیدبان، این کاروان پس از ورود به خاک سوریه، عازم پستهای دیدبانی این کشور در منطقه موسوم به «کاهش تنش» شد.

بنا بر این گزارش، تعداد خودروهای نظامی که ترکیه از زمان آتش‌بس جدید وارد ادلب کرده به بیش از شش هزار و ۳۳۰ عدد و هزاران سرباز رسیده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar