تسنیم/ نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنان نسبت به دونالد ترامپ پیشی گرفته است.


 نظرسنجی مشترک ان پی آر، پی بی اس نیوزآور و موسسه ماریست حاکی است که جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا همچنان نسبت به دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در رقابت های انتخاباتی 2020 پیشتاز است.

بر اساس این گزارش بایدن با کسب 52 درصد حمایت افکار عمومی در برابر 43 درصد ترامپ، پیشتازی 9 درصدی را نسبت به نامزد حزب جمهوریخواه ثبت کرده است. این برای نخستین بار است که نظرسنجی در بین رای دهندگان احتمالی انجام شده است.

بایدن در بین رای دهندگان مستقل 21 درصد نسبت به ترامپ پیشی گرفته و 57 درصد آرا را در اختیار دارد، این رقم برای ترامپ به 36 درصد رسیده است. ترامپ در انتخابات 2016 توانست رای مستقل ها را با اختلاف 4 درصد نسبت به هیلاری کلینتون، جلب کند.

باید همچنین توانسته است نظر مثبت 51 درصد افراد بالای 65 سال را جذب کند این رقم برای ترامپ به 47 درصد رسیده است. ترامپ در انتخابات 2016 توانسته است 52 درصد آرا افراد بالای 65 سال را کسب کند. این رقم برای کلینتون به 45 درصد رسیده بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar