فارس/ افسر محافظ وزیر خارجه انگلیس در بازگشت آن‌ها از سفر آمریکا، اسلحه پر «گلاک 17» خود را روی صندلی هواپیما در فرودگاه «هیترو» لندن جا گذاشت که همین مسئله به تعلیق وی از خدمت منجر شد.

یک افسر حفاظت پلیس که برای محافظت از «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس وی را همراهی می‌کرد، بعد از آن که اسلحه‌اش را در هواپیما جا گذاشت از خدمت تعلیق شده است.
به گزارش روزنامه انگلیسی «گاردین»، او روز جمعه در بازگشت از سفر آمریکا همراه وزیر خارجه انگلیس، اسلحه‌ «گلاک ۱۷» با کالیبر ۹ میلی‌متری خود را در هواپیما در فرودگاه هیترو لندن جا گذاشت و یک خدمه نظافت آن را پیدا کرد.
سخنگوی پلیس متروپولیتن لندن گفت: ما از اتفاق رخ داده در پروازی به انگلیس در روز جمعه ۱۸ سپتامبر آگاه هستیم و آن را بسیار جدی تلقی می‌کنیم. افسر مربوطه از وظیفه عملیاتی خود تعلیق شده و تحقیقات داخلی درباره شرایط در حال انجام است.
در ماه فوریه هم محافظ «دیوید کامرون»، نخست‌وزیر پیشین انگلیس تفنگش را در سرویس بهداشتی هواپیما جا گذاشته بود. بر اساس گزارش‌ها، گذرنامه‌های کامرون و این افسر هم کنار همان اسلحه یافت شد.
راب در هفته‌ای که گذشت به واشنگتن سفر کرد تا با مقامات ارشد آمریکا از جمله «مایک پامپئو» وزیر خارجه این کشور درباره برگزیت و ایرلند شمالی مذاکره کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar