مهر/ منابع عراقی از تشدید تحرکات تکفیری ها در بزرگترین منطقه کشاورزی در استان دیالی که سبب ترس باغداران و کشاورزان شده است، پرده برداشتند.

به گزارش بغداد الیوم، منابع عراقی در استان دیالی از تداوم تحرکات داعش به ویژه در منطقه حوض الوقف در این استان پس از یکماه آرامش و ثبات خبر دادند و اعلام کردند: فعالیت هسته های تروریستی داعش اخیرا به نحو قابل توجهی افزایش پیدا کرده است و تکفیری ها پست های امنیتی ارتش و پلیس را در اطراف روستاها، هدف قرار می دهند که این سبب تلفاتی شده است.
این منابع بیان کردند: این بزرگترین منطقه کشاورزی است که روستاهای بزرگ با بوستانهای پیرامون آنها که مساحات زیادی را بالغ می شود، در خود دارد. ساکنان این روستاها به ویژه روستای ابوکرمه به شدت نگران هستند زیرا آنها در شرایط بی ثباتی با توجه به ادامه به موارد نقض امنیتی به سر می برند.
منابع عراقی در دیالی درباره موج فرار ساکنان با توجه به ادامه یورش های داعش هشدار داده و تاکید کردند: بیشتر کشاورزان از ترس وجود بمب یا تروریستهای داعش به مزارع و باغات خود نمی روند. وضعیت معیشتی ساکنان بسیار دشوار است که این نبردی سرنوشت ساز به منظور پاکسازی منطقه از بمب ها و داعشیها را طلب می کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar