ایرنا/ وزیرخارجه ونزوئلا روز یکشنبه با انتقاد از سفر مایک پمپئو به کشورهای آمریکای جنوبی، نگرانی وی از مشکلات این کشورها و وعده کمک‌های مالی واشنگتن را جعلی خواند.

"خورخه ارئاسا" در پیام توییتری نوشت: آنها دارایی‌های شرکت نفتی سیتکو را می‌دزدند، بیش از پنج میلیارد دلار از پول ما را در بانک‌های ایالات متحده مسدود می‌کنند، تولید و صادرات نفت ما را مسدود می‌کنند اما از طرفی دیگر خود را به عنوان خیرخواه و نگران نشان می‌دهند.
ارئاسا در ادامه نوشت: وعده تامین منابع تنها یک ادعای جعلی دیگر مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا است.
واکنش وزیر امورخارجه ونزوئلا به وعده‌های آمریکا در واکنش به توییت اخیر پمپئو در مورد آنکه آمریکا ۳۴۸ میلیون دلار اضافی برای کمک به آسیب پذیرهای ونزوئلایی فراهم می‌کند، است.
ارئاسا در توییت دیگری تصریح کرد که نه کودتا، نه خشونت سیاسی و نه حملات امپریالیستی فرماندهی هوگو چاوز (رییس جمهوری سابق ونزوئلا) را از مسیر صلح منحرف نخواهد کرد.
به نوشته ارئاسا، نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا به رغم تجاوزات گسترده، همچنان در مسیر گفت‌وگو و تفاهم ثابت قدم است.
رئیس جمهوری ونزوئلا در سخنرانی روز جمعه با توجه به سفر وزیر امورخارجه آمریکا به کشورهای آمریکای جنوبی گفت: پمپئو در فراخوانی کشورهای آمریکای جنوبی به جنگ علیه ونزوئلا در تمام منطقه شکست خورده است.
مادورو سپس خطاب به مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا هشدار داد: مایک پمپئو، نه تو و نه هزاران پمپئو مثل تو نخواهید توانست علیه ونزوئلا جنگ به راه اندازید!
مادورو در ادامه خاطرنشان کرد: کاخ سفید با هماهنگی این اقدامات به دنبال ایجاد بی ثباتی در میان مردم ونزوئلا است تا انتخابات عادلانه سال جاری را به رسمیت نشناسد اما ملت سیمون بولیوار قاطعانه مقاومت می‌کند و همواره برای مقابله با هرگونه اقدام تهاجمی به سرزمین بولیواری آماده است.
مادورو همچنین با اشاره به بازداشت یک جاسوس آمریکایی عضو سازمان سیا، در هفته گذشته در نزدیک پالایشگاهی در ونزوئلا، تصریح کرد: این جاسوس حرفه‌ای حاضر در جنگ عراق، اعتراف کرد که در حین عملیات خرابکارانه و دادن اطلاعات مهم داخلی ونزوئلا، او را دستگیر کرده‌ایم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar