باشگاه خبرنگاران/ رئیس مجلس نمایندگان آمریکا طی اظهاراتی تاکید کرد که هر اقدام لازمی را انجام می‌دهد تا مانع انتخابات قاضی دادگاه عالی از سوی ترامپ، پیش از انتخابات ریاست جمهوری شود.
 
به گزارش هیل، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، روز یکشنبه گفت که با انتخابات جایگزین قاضی دادگاه عالی آمریکا از سوی دونالد ترامپ آن هم پیش از اعلام نتایج انتخابات مخالف است.
وی این را هم گفت که مجلس نمایندگان در مقابل تخلف ترامپ، گزینه‌هایی دارد که در صورت لزوم از آن‌ها استفاده خواهد شد. پلوسی تاکید کرد که استیضاح رئیس‌جمهور و ویلیام بار، دادستان کل یکی از گرینه‌هایی است که در پیش روی مجلس نمایندگان وجود دارد.
پلوسی در مصاحبه با جورج استفانوپولوس در برنامه «این هفته» در شبکه خبری ABC گفت: «ما گزینه‌های خود را داریم، تیر‌هایی آماده شلیک داریم که فعلا قصد صحبت درباره آن‌ها را ندارم».
وی افزود: «واقعیت این است که ما در کشورمان یک چالش بزرگ داریم. رئیس‌جمهور حتی تهدید کرده که نتایج انتخابات را در صورت شکست قبول نمی‌کند؛ بنابراین در حال حاضر، هدف اصلی ما محافظت از یکپارچگی انتخابات است، در حالی که همزمان باید از مردم کشورمان در برابر ویروس کرونا هم محافظت کنیم».
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «ما مسئولیت داریم، ما سوگند یاد کردیم که از قانون اساسی آمریکا محافظت و از آن دفاع کنیم. ما وظیفه داریم نیاز‌های مردم آمریکا را برآورده کنیم. وقتی ما قصد داریم تا از ارزش‌های خود محافظت کنیم باید از هر گزینه ممکنی هم استفاده کنیم».
درگذشت روت گینسبورگ قاضی دادگاه عالی، چالش جدیدی را پیش روی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا قرار داده است. ترکیب قضات دادگاه عالی آمریکا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و تا حدی روند اجتماعی در این کشور را تعیین می‌کند.
این دادگاه  ۹ عضو دارد و مستقیما از سوی رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب می‌شود. اعضای این دادگاه مادام‌العمر هستند و همین موضوع بر اهمیت انتخاب این افراد می‌افزاید. دموکرات‌ها اصرار دارند تا انتخاب جایگزین در دادگاه عالی به بعد از انتخابات موکول شود. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar