تسنیم/ نماینده آمریکا در سازمان ملل ادعا کرده است که یک کشور عربی دیگر تا دو روز آینده عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اعلام خواهد کرد.

کلی کرافت در گفتگو با شبکه سعودی العربیه اظهار داشت که آمریکا تلاش می کند تا کشورهای عربی بیشتری را به سمت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی سوق دهد و به زودی توافقات بیشتری در این راستا اعلام خواهد شد.
کرافت ادعا کرد که تا دو روز دیگر یک کشور عربی دیگر عادی سازی روابط با تل آویو را اعلام خواهد کرد و پس از آن کشورهای دیگری نیز راه آن را خواهند رفت.
این دیپلمات آمریکایی ابراز امیدواری کرد که عربستان سعودی نیز به زودی به روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بپیوندد.
این در حالی است که رسانه های عبری زبان از عمان، مغرب و سودان به عنوان مقصدهای بعدی قطار عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی سخن می گویند.
در همین حال، پایگاه خبری عبری زبان والا تاکید کرد که مذاکرات روزهای اخیر بین رژیم صهیونیستی و سودان در ابوظبی برای عادی سازی روابط بدون هیچ نتیجه ای پایان یافته است.
منبع مذکور اشاره کرد که اختلاف اصلی سودان و رژیم صهیونیستی بر سر میزان کمک های اقتصادی آمریکا به این کشور به موجب توافق عادی سازی روابط است.
تاکنون دو کشور امارات و بحرین عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را رسما اعلام کرده اند و منابع آمریکایی و اسرائیلی احتمال می دهند که به زودی چندین کشور عربی دیگر نیز به آنان ملحق شوند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar