ایسنا/ رئیس جمهور عراق در سخنانی به نقل از وزیر امور خارجه آمریکا گفت، واشنگتن در صورت تداوم حمله به سفارت آمریکا و سایر اماکن دیپلماتیک وابسته به آن، سفارت خود در بغداد را خواهد بست.

به نوشته روزنامه الاخبار لبنان، برهم صالح، رئیس جمهور عراق در نشست سران سه قوه و رهبران احزاب و گروه‌های عراقی که چند روز قبل به دعوت مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق و در غیاب نوری المالکی و هادی العامری، رهبران ائتلاف‌های"دولت قانون" و "فتح" برگزار شد، گفت، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا نسبت به تداوم هدف قرار دادن سفارت آمریکا و اماکن دیپلماتیک دیگر و کاروان‌های پشتیبانی لجستیک هشدار داده است.

صالح افزود، پامپئو گفته است که "دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به طور جدی تصمیم به تعطیلی سفارت واشنگتن در بغداد را بررسی می‌کند و آماده اجرای آن است". پامپئو همچنین تهدید کرده است "عملیات نابودی را علیه همه کسانی که در هدف قرار دادن نیروهای ما شرکت دارند آغاز می‌کنیم".

به گفته برخی منابع سیاسی شرکت کننده در این نشست، صالح به نقل از پامپئو اظهار داشت که عملیات احتمالی آمریکا علیه «کتائب حزب الله» و«عصائب أهل الحق»(به ریاست قیس الخز علی) خواهد بود.

این منابع در مصاحبه با الاخبار افزودند، وزیر خارجه آمریکا پیامدهای تعطیلی سفارت را "بسیار منفی برای عراق و آینده آن" توصیف کرد و در پایان گفت، این آخرین اخطار به دولت برای اقدام جدی جهت بازدارندگی از اینگونه اقدامات است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar