باشگاه خبرنگاران/ الحشد الشعبی در بیانیه‌ای ضمن اعلام برائت از هدف قرار دادن منافع خارجی و داخلی، تاکید کرد که به همه دستورات فرمانده کل نیرو‌های مسلح عراق پایبند است.

به گزارش خبرگزاری ناس، سازمان الحشد الشعبی عراق از هدف قرار دادن منافع خارجی و غیرنظامیان داخلی اعلام برائت و تاکید کرد که تنها هدف آن دفاع از خاک کشور است.

الحشد الشعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: از زمان تشکیل این سازمان تاکنون در پی هیچ چیزی جز رضای خداوند و اخراج دشمنان عراق نبوده‌ایم.

این سازمان اعلام کرد که با وجود اختلاف عقاید مردم عراق، الحشد الشعبی مورد تقدیر مردم قرار گرفته است و همچنان حاضر است در مسیر عزت و جهاد جانفشانی کند.

در این بیانیه آمده است: امروز مانند گذشته تأکید می‌کنیم که الحشد یک گروه نظامی رسمی عراق است که به همه دستورات فرمانده کل نیرو‌های مسلح پایبند است و بر اساس روند‌ها و قوانین نهاد‌های امنیتی عراق مشغول فعالیت است.

الحشد الشعبی تاکید کرد هیچ اهمیتی به هیچ گونه درگیری سیاسی یا حوادث داخلی کشور نمی‌دهد و مسئول گروه‌هایی نیست که از نام این سازمان برای انجام عملیات‌های مشکوک و اقدامات غیرقانونی نظامی استفاده می‌کنند. این گروه‌ها با سوء استفاده از نام الحشد الشعبی، منافع خارجی یا شهروندی داخلی را هدف قرار می‌دهند که با اصول حکومت همخوانی ندارد و در گذشته، در جریان مواضع رسمی، از آن کاملا اعلام برائت شده است.

در پایان این بیانیه آمده است: تلاش‌های داخلی و خارجی برای باز کردن پای الحشد الشعبی برای بر هم زدن وضعیت و منحرف کردن افکار عمومی از نقش مهم و تاریخی آن در حفظ خاک و آبرو وجود دارد.

ائتلاف فتح عراق امروز (پنج‌شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که مخالف حمله به هیئت‌های دیپلماتیک و مراکز رسمی است و چنین اقداماتی، تضعیف حکومت و ضربه زدن به اقتدار آن است. این مسئله غیرقابل پذیرش است و نتایج خطرناکی به دنبال خواهد داشت.

ائتلاف فتح عراق تاکید کرد: الحشد الشعبی در کنار نیرو‌های مسلح و سرویس‌های امنیتی از عراق و تمامیت ارضی و حاکمیت آن دفاع می‌کند. هدف و وظیفه ما حفظ منافع عراق و ملت این کشور و دفاع از وحدت، حاکمیت، امنیت، ثبات و نیز رونق و پیشرفت آن است؛ بنابراین باید از هرگونه اتهام‌زنی به دیگران بدون هیچ سند و مدرکی بر حذر بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar