فارس/ وزارت دفاع چین به اتهامات اخیر وزیر دفاع آمریکا در این خصوص که چین در حال استفاده از ابزار‌های نظارتی دیجیتال برای سرکوب گروه‌های قومی در داخل است، واکنش نشان داد.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از روزنامه «چاینا دیلی» نوشت «تان کِفِی»، سخنگوی وزارت دفاع چین این اتهامات را نادرست و بی‌اساس خواند و گفت پکن قاطعانه با این اظهارات مخالفت می‌کند و امیدوار است که آمریکا روابط میان ارتش دو کشور را به درستی مدیریت کند.

سخنگوی وزارت دفاع چین ضمن یاد‌آوری در این خصوص که آمریکا از چندین معاهده و سازمان بین‌المللی از جمله یونسکو، شورای حقوق‌بشر سازمان ملل، سازمان جهانی بهداشت و توافق پاریس خارج شده، این کشور را به عنوان «نقض کننده قوانین بین‌المللی و برهم‌زننده نظم بین‌المللی» توصیف کرد.   

پیش از این «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا مدعی شده بود که چین در حال به کار‌گیری و آماده‌سازی ابزار‌های نظارتی است تا به طور هدفمند برخی گروه‌های قومی در داخل کشور خود را سرکوب کند. 

اسپر در اظهاراتی مدعی شده بود همزمان که چین در حال دستیابی به این فناوری است، ما انتظار داریم که این کشور این قابلیت‌ها را به خارج بفروشد و دیگر حکومت‌های مستبد در جهان را قادر سازد تا به سمت عصر جدیدی از سلطه‌جویی دیجیتال حرکت کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar