تسنیم/ وزیر خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی خود تاکید کرد که اجرای پروژه خط لوله گاز نورد استریم ۲ با وجود اقدامات واشنگتن اکنون به "موضوعی افتخارآمیز" برای آلمان تبدیل شده است.


به گزارش خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی خود تاکید کرد که اجرای پروژه خط لوله گاز نورد استریم 2 با وجود اقدامات واشنگتن اکنون به "موضوعی افتخارآمیز" برای آلمان تبدیل شده است.

وی گفت: فکر می کنم اکنون زمان آن رسیده است که درباره این موضوع آرام باشیم، ما می بینیم که چگونه ایالات متحده روزانه تلاش می کند اتحادیه اروپا، به ویژه آلمان را علناً ​​تحقیر کند و چگونه ایالات متحده از دهان سخنگویان رسمی خود از آلمان می خواهد تا شانس و نیاز خود را برای افزایش امنیت انرژی به رسمیت بشناسد یعنی منظور آمریکا رها کردن پروژه نورد استریم 2 و رو کردن به گاز مایع گرانتر است.

لاوروف افزود: من معتقدم - این نظر شخصی من است - این مسئله اکنون به موضوعی افتخارآمیز برای آلمان از همه لحاظ و از همه ابعاد تبدیل شده است.

در تاریخ 4 ژوئن، لایحه توسعه تحریم های آمریکا علیه پروژه خط لوله گاز نورد استریم برای بررسی به کنگره آمریکا ارائه شد. آلمان برنامه های واشنگتن برای گسترش تحریم های این پروژه را محکوم کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar