باشگاه خبرنگاران/ وزیر خارجه ترکیه در واکنش به اظهارات رئیس مجلس نمایندگان آمریکا علیه آنکارا، حضور او در کنگره را برای دموکراسی این کشور نگران‌کننده خواند.

به گزارش مولود چاووش‌اوغلو،وزیر امور خارجه ترکیه، ضمن انتقاد از اظهارات نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، علیه ترکیه، حضور او را برای دموکراسی آمریکا نگران‌کننده دانست.
او گفت: «انتصاب شخصی با این سطح از جهالت، به‌عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا قبل از هر چیز برای دموکراسی آمریکا نگران‌کننده است.»
وزیر خارجه ترکیه در یک پیام توئیتری در واکنش به نام بردن پلوسی از ترکیه برای انتقاد از ترامپ اظهار داشت: «به دست گرفتن ریاست مجلس نمایندگان توسط پلوسی پیش از هرچیز برای دموکراسی آمریکا نگران کننده است. یاد خواهید گرفت که به اراده ملت ترکیه احترام بگذارید.»
ترامپ چند روز پیش در یک نشست خبری در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه «آیا قول می‌دهید که یک روند انتقال مسالمت‌آمیز پس از انتخابات وجود داشته باشد؟» پاسخ داد: «خواهیم دید که چه اتفاقی خواهد افتاد.»
پلوسی نیز در انتقاد از این جواب ترامپ گفت: «می‌دانیم که وی و عاشقان چه کسانی است. پوتین، کیم جونگ اون و اردوغان. با این حال بگذارید به آقای رئیس جمهور (ترامپ) یادآوری کنم که در کره شمالی، روسیه٬ ترکیه یا عربستان سعودی نیستید. شما در آمریکا هستید که با دموکراسی اداره می‌شود.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar