آخرین خبر/ وزیر خارجه عراق اعلام کرد که این کشور برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نه تحت فشار است و نه پیشنهادی دریافت کرده است.

به گزارش مهر به نقل از المعلومه، «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق به موضوعات مطرح شده در خصوص فشار بر بغداد برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.
وی اعلام کرد: چنین مطالبی کاملاً دروغ است. وزیر خارجه عراق اعلام کرد که بغداد نه در این خصوص تحت فشار است و نه پیشنهادی مبنی بر حرکت در این مسیر دریافت کرده است.
فؤاد حسین ادامه داد: اوضاع عراق خاص است و این کشور به مصوبات اتحادیه عرب و حق ملت فلسطین در تعیین سرنوشت خود پایبند است.
وی همچنین اخبار منتشر شده در خصوص قصد نخست وزیر عراق برای سفر به سوریه را تکذیب کرد.

اظهارات فؤاد حسین درباره تعطیلی سفارت آمریکا

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری عراق، فواد حسین وزیر خارجه عراق اعلام کرد تصمیم واشنگتن برای تعطیلی سفارت خود در بغداد به خود آمریکا مربوط است، اما اگر این تصمیم اجرایی شود پیامدهای سیاسی و امنیتی خواهد داشت و به همین دلیل بغداد ضمن برقراری  تماس هایی با واشنگتن و مقامات دولت آمریکا، رایزنی هایی را در این زمینه انجام داده است.
وی اظهار داشت با کشورهای غربی هم تماس هایی برقرار کردیم تا ایالات متحده را درباره تجدید نظر در تصمیم خود قانع کنند. با این حال این تصمیم گرفته شده و درحال حاضر متوقف مانده است.
فواد حسین درباره مسئله خروج نظامیان تروریست آمریکا از عراق هم گفت تصمیم برای استقرار دوباره نیروهای آمریکایی در عراق براساس توافق بین بغداد و واشنگتن بوده است و هیچ کشور دیگری در این زمینه نقشی نداشته است.  در خصوص گروه های مقاومت هم سفری به تهران داشتم و پس از آن گفتگوهای سیاسی با تعدادی از رهبران گروه های سیاسی در بغداد انجام دادیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar