ایرنا/ موسسه مطالعات اقتصادی آلمان توصیه کرد برای توقف شیوع سریع ویروس کرونا باید کل کشور از جمله کسب و کارها به مدت دو هفته کاملا تعطیل شوند.

رییس موسسه مطالعات اقتصادی آلمان (DIW) دوشنبه تعطیلی سراسری دو هفته‌ای و سختگیرانه را برای مهار شیوع ویروس کرونا در این کشور ضروری دانست. «مارسل فراتزشر» به شبکه تلویزیونی جنوب غرب آلمان (SWR) گفته است: «از منظر اقتصادی، اعمال محدودیت کوتاه و شدید، احتمالا بهترین گزینه‌ است.»
وی گفت که این اقدام به مراتب از هفته‌ها و ماه‌ها وضعیت شکننده و نامطمئن بهتر است، زیرا هر چه شرایط تعلیق بیشتر طول بکشد، خسارت‌ها هم بیشتر خواهد بود.
به گفته فراتزشر در حال حاضر بزرگترین مشکل اقتصاد آلمان، تزلزل آینده، ریسک سرمایه‌گذاری و ریزش مصرف است.
این در حالی است که با پایان فصل تابستان و دامنه دارتر شدن بحران کرونا در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی، پیش بینی ها همچنان از زیان هنگفت شرکت های بزرگ هواپیمایی حکایت دارد.
در این رابطه تارنمای شبکه دویچه وله گزارش داده که شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا از کاهش جدی پروازها در زمستان به دلیل فراگیرتر شدن کرونا خبر داد. این غول مسافربری که دومین شرکت هواپیمایی بزرگ جهان است، ۱۲۵ هواپیمای دیگر را زمین‌گیر می‌کند؛ امری که باعث سقوط شدید سهام آن خواهد شد.
طبق اعلام مدیران لوفت‌هانزا، تعداد مسافران این هواپیمایی ۸۰درصد به نسبت سال گذشته کاهش یافته است. لوفت‌هانزا تا کنون در چند مرحله، کارکنان خود را نیز به دلیل زیان هنگفت و افت تقاضای سفر، تعدیل کرده است.
این در حالی است که مقامات آلمانی در مورد وخیم تر شدن شرایط همه گیری کرونا در این کشور هشدار می دهند. امروز (دوشنبه) انستیتو روبرت کخ موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آلمان را حدود ۸۷۰۰ نفر اعلام کرد که این رقم دو برابر میزان موارد ثبت شده ابتلا به کرونا در دوشنبه گذشته است.
آنگلا مرکل امروز نسبت به افزایش شتابان شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: «ما ماه‌های بسیار بسیار دشواری در پیش داریم!»
وی افزود، برگزاری مراسم بزرگ حتی در فضای آزاد نیز تا ماه فوریه ممکن نخواهد بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar